Skip to content Skip to footer

Zamieszkać w Ożarowie Mazowieckim

Ożarów Mazowiecki, to stosunkowo młode miasto, gdyż prawa miejskie uzyskało dopiero w 1967 roku. Dziś to miasto liczy niemalże 13 tysięcy mieszkańców. I położone jest na obszarze 8 kilometrów kwadratowych. A gęstość jego zaludnienia wynosi 1535,6 osób na kilometr kwadratowy. Istniejące warunki sprzyjają temu, że coraz więcej osób chce zamieszkać w Ożarowie i dlatego wszystkie mieszkania ożarów mazowiecki sprzedaje bardzo szybko. Niewątpliwym plusem jest bliskość Stolicy Polski, co daje lepsze możliwości zatrudnienia, jak i dogodniejsze warunki do edukacji da młodego pokolenia.

Trochę historii miasta

Pierwotnie miejscowość nosiła inną nazwę. Była nią nazwa Pożarowy i była wsią książęcą. Nazwy wsi „Ożarów” zaczęto używać od końca szesnastego wieku. Od 1530 roku wieś należała do starostwa warszawskiego. Miejscowość nieustannie się rozwijała i w siedemnastym wieku była już jedną z największych wsi w okręgu warszawskim. Prawie 200 lat temu na terenie miejscowości było tylko 32 domostwa i żyło około 260 mieszkańców. Od tamtej pory w Ożarowie przybyło ponad dwanaście tysięcy mieszkańców. Ze względu na liczbę mieszkańców dziś mieszkania w Ożarowie Mazowieckim są nieustannie poszukiwane. Bliskość wielkiej aglomeracji miejskiej, jaką jest Warszawa sprawia, że ludzie poszukują tu mieszkań. Dziś wiele osób porusza się własnym środkiem lokomocji, lecz z Ożarowa do Warszawy i z powrotem można też dojechać autobusem lub nawet koleją.

Rozwój miasta

Gdy ktoś poszukuje miejsca blisko Warszawy, to takie mieszkanie Ożarów Mazowiecki ma do zaproponowania poszukującym. Rodziny z małymi dziećmi nie muszą martwić się o opiekę nad swoimi pociechami, gdyż na terenie miasta działa siedem przedszkoli. A starsze dzieci zdobywają edukację w kilku szkołach podstawowych, a młodzież w szkołach ponadpodstawowych. Dalsza edukacja także nie będzie problemem, gdyż Ożarów Mazowiecki leży w odległości 20 kilometrów od Warszawy.

Budowa domu w Ożarowie

Marzący o domu jednorodzinnym z ogródkiem na obrzeżach miasta na pewno w Ożarowie znajdą odpowiednich fachowców, gdyż wiele firm budowlanych oferuje swoje usługi. Rzetelna praca budowlańców i gwarancja jakości oraz kompleksowe działanie, to wielki plus dla firm budowlanych, w skład których wchodzą różni fachowcy, jak murarze, pomocnicy budowlani, tynkarze, posadzkarze, glazurnicy, dekarze, elektrycy, hydraulicy i jeszcze inni fachowcy od budownictwa.