Skip to content Skip to footer

Stołki kuchenne – hit czy kit?

Nowoczesne kuchnie są niezwykle oryginalne i ciekawe. Ich wyposażenie, dekoracje zazwyczaj nawiązują do określonego stylu, dzięki czemu łatwiej dopasować poszczególne rzeczy do siebie. Coraz częściej jednak klienci rezygnują z błyszczących, kryształowych, „królewskich” rzeczy na rzecz tych prostych i minimalistycznych. Czego nie może zabraknąć w nowo urządzonych pomieszczeniach kuchennych?

Taborety kuchenne drewniane – praktyczne i funkcjonalne

Ostatnio, magazyny wnętrzarskie, architekci wnętrz oraz dekoratorzy „namawiają” klientów, by stawiać na trochę zapomniane, aczkolwiek ponadczasowe rzeczy. Do takiego wyposażenia należą bezapelacyjnie dołki do kuchni, które jeszcze kilkanaście lat temu znajdowały się w każdym domu, a później zostały wyparte przez wysokie hokery i eleganckie krzesła. Teraz jednak stołki kuchenne wracają do łask i to w całkiem niezłym wydaniu. Efektowne, nowoczesne i bardzo zróżnicowane – zdecydowanie warto zwrócić uwagę na nie w sklepie.

Jaki model wybrać do swoich wnętrz?

Producenci stołków kuchennych stworzyli naprawdę szeroki wybór tego asortymentu. Zaczynając od różnych wysokości, wielkości, kończąc na różnorodnych kształtach i efektownych dodatkach. Stołki do kuchni mogą być bardzo klasyczne czyli takie, które osiągają wielkość mniej więcej za kolana, wyposażone są w cztery solidne nogi oraz miękkie, wygodne siedzenie. Można także znaleźć bardzo nowoczesne stołki – z ozdobnymi nogami, po bogach udekorowane różnorodnymi wzorami oraz wykończone bardzo szykownymi i drogimi materiałami typu welur czy satyna. Dzięki temu, iż wybór w sklepach jest ich naprawdę spory – klienci bez problemu mogą znaleźć asortyment, który sprawdzi się w ich aranżacji kuchni.

Stołki do kuchni – czy warto w takie meble inwestować?

Zdecydowanie tak. Stołki kuchenne są ponadczasowe, praktyczne i funkcjonalne. Bez problemu w każdej chwili można je przenieść w inne miejsce, wykorzystać jako siedzenie przy stole (lub przy blacie), można także stworzyć z nich stolik na kwiatka, czy inne przydatne akcesoria. Dodatkowo, taborety kuchenne drewniane zazwyczaj są wykonane w taki sposób, że bez problemu można po kilku latach zrobić z nich zupełnie „nowy mebel”. Inne obicie czy też pomalowanie na nowy odcień farby sprawi, że można dostosować je do każdej zmiany we wnętrzu.