Skip to content Skip to footer

Jak kupić dobre krzesła ogrodowe?

Kupowanie krzeseł ogrodowych wydaje się zajęciem bardzo prostym, lecz wystarczy tylko wejść do sklepu i zobaczyć, jak ogromna jest ich oferta, aby zdać sobie sprawę z tego, że kupienie dobrego modelu wymaga naprawdę wiele pracy i uwagi. Jeśli ktoś mimo wszystko małym nakładem pracy chce kupić dobry model, powinien skupić się tylko i wyłącznie na tym, z jakiego będą one wykonane materiału. Innymi słowy, czy lepiej kupić krzesło plastikowe, czy też metalowe?

Krzesła plastikowe ogrodowe — charakterystyka

Jeśli przyjrzeć się z bliska standardowemu polskiemu ogrodowi, nie da się nie zauważyć, że dominującym modelem krzesełek ogrodowych są oczywiście wersje plastikowe. Skąd tak duża ich popularność? Wynika to przede wszystkim z faktu, że krzesła ogrodowe plastikowe są bardzo tanie. Cały komplet czterech krzesełek plus stół da się bez najmniejszego kłopotu kupić za nieco ponad sto złotych. W przypadku chęci kupienia pojedynczego egzemplarza rzadko kiedy wyda się na niego więcej niż 20 złotych.Czym jednak konkretnie charakteryzują się krzesła plastikowe ogrodowe? Nie da się ukryć, że oprócz niskiej ceny są one również bardzo praktyczne od strony użytkowej. Są odporne na deszcz, śnieg, czy też silne słońce. Niestety mają także wady. Przede wszystkim niezbyt dobrze znoszą bardzo silne nasłonecznienie, które może je doprowadzić do zniszczenia. Dodatkowo są bardzo kruche, więc łatwo je połamać, a co najgorsze, są zwyczajnie mało estetyczne.

Krzesła ogrodowe metalowe — charakterystyka

Jeśli dla kogoś krzesła ogrodowe plastikowe są zbyt brzydkie, poleca się, aby zainteresował się modelem metalowym. Krzesła ogrodowe metalowe również są odporne na właściwie wszystkie zagrożenia, którymi atakuje matka natura, a dodatkowo są bardzo mocne, więc nie ma żadnego ryzyka ich mechanicznego uszkodzenia. Co jednak najważniejsze, krzesła metalowe są zwyczajnie bardzo ładne. Często ich wykonanie jest bardzo kunsztowne i misterne, dzięki czemu oparcia potrafią naprawdę zachwycić. Niestety sporą wadą takich krzeseł jest fakt, że są one znacznie droższe niż wersje plastikowe. Mimo jednak to warto się na nie zdecydować, ponieważ wygląd, oraz jakość wykonania, jest absolutnie bez porównania na ich korzyść.