Skip to content Skip to footer

Odzież gastronomiczna

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni jest odzież używana przez pracowników. Z wielu względów powinna być ona nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna! W związku z tym pojawia się pytanie, na co zwrócić szczególną uwagę dobierając odzież gastronomiczną dla pracowników kuchni. Odpowiedzi we wpisie poniżej!

Wszystkie elementy odzieży gastronomicznej mają znaczenie!

Chociaż osoby postronne mogą nie być cię tego świadome, to każdy element ubioru pracowników kuchni ma istotne znaczenie. Przykładowo popularna czapka kucharska pomaga od izolować włosy od miejsca pracy, dzięki czemu ryzyko dostania się do jedzenia włosów staje się minimalne! Jakie są inne istotne elementy ubioru w kuchni?

Innym kluczowym elementem ubioru są fartuchy, które nie tylko pozwalają na ochronienie pozostałych elementów ubioru przed zabrudzeniem, ale również pozwalają pracownikom na usprawnienie wykonywanych przez nich zadań. Jest to możliwe, ze względu na wyposażenie fartuchów w pojemne i funkcjonalne kieszenie.

Materiał to podstawa

Niezależnie od tego czy wybierana jest czapka kucharska, fartuch, czy też inny element kuchennej odzieży gastronomicznej w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Przede wszystkim wykorzystany materiał musi być odporny na zabrudzenia, łatwy w czyszczeniu oraz odporny na wysokie temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć?

Ponadto nie może on tracić swoich walorów estetycznych po kilku praniach! W przeciwnym wypadku poszczególne elementy odzieży nie będą nadawały się do użytkowania po krótkim czasie. Dodatkowo należy upewnić się, że materiał dobrze izoluje skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to istotne, aby uniknąć m.in. poparzeń.

Komfort użytkowania

Wybierając odzież gastronomiczną należy pamiętać, że ma ona zagwarantować pracownikom odpowiedni komfort. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób pracujących w kuchni. Koniec końców restauracyjne kuchnie to wymagające miejsce, które zmusza kucharzy i ich pomocników do przebywania w bardzo wysokich temperaturach i bardzo wysokiej wilgotności przez okres nawet kilkunastu godzin.

Z tego względu zarówno czapka kucharska, koszula, jak i inne elementy ubioru muszą zagwarantować maksymalny komfort użytkowania. Nabyte ubrania muszą pozwalać na wykonywanie swobodnych ruchów, dzięki czemu praca nie zostaje w żaden sposób ograniczona oraz zapewniać odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu pracownicy będą mniej narażeni negatywne reakcje ze strony organizmu.

Czapka kucharskie dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.