Skip to content Skip to footer

Zalety płyty kartonowo gipsowej

Nie bez powodu płyty kartonowo gipsowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Szereg ich zalet sprawia, że każdy powinien rozważyć wykorzystanie ich podczas swojego remontu. Czym charakteryzują się takie płyty? Jakie mają zalety? Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Dobry stosunek wytrzymałości do wagi

Płyty kartonowo gipsowe są lekkie, ale równocześnie wytrzymałe. Dzięki temu można bez obaw wykorzystywać je do budowy ścianek działowych, a nawet zawieszać na nich obrazki czy półki z lekkim obciążeniem. Oczywiście płyta może nie być wystarczająca, by zawiesić na niej cały szereg wypełnionych naczyniami szafek kuchennych, ale z pewnością wytrzyma zawieszenie na niej półki z książkami czy pojedynczymi bibelotami. Warto dodać, że w porównaniu ze ścianą postawioną metodą tradycyjną, ściana z płyty kartonowo gipsowej jest bardzo lekka i cienka. Z pewnością zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, co w przypadku stawiania dodatkowych ścian wewnętrznych ma ogromne znaczenie.

Możliwość samodzielnego montażu

Podczas gdy stawianie ścian w sposób tradycyjny jest dość skomplikowane, to postawienie ścianki z płyty można wykonać samodzielnie. Nie zajmuje to wiele czasu, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Ktoś, kto zwykle pracuje jako złota rączka albo zajmuje się drobnymi naprawami w domu, powinien poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Oczywiście w pracy może sugerować się też wieloma instruktażami, które są dostępne online. Wśród nich są pełne instrukcje prawidłowego postawienia ścianki.