Skip to content Skip to footer

Zabudowanie rury od gazu

Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość osób jest zainteresowana zamaskowaniem rur pionowych od centralnego ogrzewania, a także gazu. W jaki sposób można tego dokonać?

Zabudowanie rury od gazu

Rekomendowane jest prowadzenie przewodów instalacji gazowych zarówno w piwnicach, jak i suterenach nie tylko na powierzchniach ścian, ale również pod stropem. Z kolei na pozostałych kondygnacjach naziemnych dopuszczalne jest prowadzenie rur pionowych w bruzdach, które są osłonięte nieuszczelnionymi ekranami albo wypełnione po wcześniejszym wykonaniu odpowiedniej próby szczelności.

Jak wykonać maskowanie rur pionowych? Rekomendowane jest zaczęcie od rzeczy. które są najtańsze, a także wymagają zdecydowanie najmniej pracy. Możliwości jest tak dużo, że praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć coś dla swojego budżetu i umiejętności.

Rury w okolicach okna

Osoby, które posiadają rury w okolicach okna muszą zdawać sobie sprawę, że ich ukrycie będzie niezwykle prostym zadaniem. Wystarczy do tego celu bardzo dobra kryjąca zasłona. W przypadku rur pionowych można zdecydować się na prowadzenie karniszy maksymalnie do ściany w taki sposób, aby zakrywała widoczne rury.

Ponadto podwieszając je stosunkowo wysoko tuż nad sufitem można mieć praktycznie całkowitą pewność, że rura nikomu nie będzie rzucała się w oczy. Z kolei osoby, które są w posiadaniu pustych kątów powinny zdecydować się na zasłony do ziemi.

Zakrycie całej ściany

W takiej sytuacji może zdecydować się na maskowanie rur pionowych na dwie możliwości. Pierwszą jest zrobienie stelażu na całej ścianie i tym samym doprowadzenie do zmniejszenia pokoju. Oczywiście korzyścią będzie równa i gładka ściana. W zależności od miejsca występowania możliwe jest uzyskanie różnych efektów.

Zdecydowanie najwygodniej będzie się robiło to na ścianie, gdzie nie znajdują się żadne otwory drzwiowe i okienne. W innym przypadku będą powstawały liczne problemy.

Zabudowanie tylko rury

Drugim rozwiązaniem będzie zabudowanie samych rur. Należy mieć świadomość, że rury pod sufitem można bez żadnego problemu zabudować, a w tym samym miejscu umieścić światło punktowe z sufitu. W ten prosty sposób omawiany zabieg będzie odbierany przez osoby trzecie jako celowe działanie dekoratora.

Można w ten sposób zyskać ukrytą rurę i dekorację z dodatkowym oświetleniem. Ponadto na pionowej ścianie bez żadnego problemu można będzie zakryć rurę przez odbudowanie jej. W pierwszej kolejności konieczne jest przykręcenie dwóch profili aluminiowych z dwóch stron rury, a później wewnątrz dla wzmocnienia należy łączyć je z innymi odpowiednio dociętymi profilami.