Skip to content Skip to footer

Wycieraczka – brudno bez niej żyć

Na wycieraczki natknąć się można niemal w każdym miejscu. Znajdują się one bowiem zarówno pod budynkami mieszkalnymi, jak i w obiektach użytku publicznego. Pomimo tego, że nie zwraca się z reguły na nie większej uwagi, to są one bardzo pożyteczne. Dzięki nim można uniknąć naniesienia do wnętrz budynków niepotrzebnego brudu i zanieczyszczeń. A co za tym idzie – uniknąć długiego sprzątania. Na jakie rodzaje można podzielić wycieraczki? Z jakich materiałów się je najczęściej wykonuje?

Wycieraczki wejściowe do domu – Jakie Sprawdzają się najlepiej?

Wybierając wycieraczki podłogowe do domu, wiele osób sugeruje się jedynie ich wyglądem. Tymczasem potrafią one tak różnić się od siebie, że ich działanie będzie zupełnie inne. Na rynku niestety nie brakuje kiepskiej jakości wycieraczek, których jedyną zaletą jest estetyczny wygląd. Jeśli chodzi o wycieraczki wejściowe, bardzo częstym modelem jest ta wykonana z kokosa. Pomimo tego, że dość szybko się zużywa, to jej gruby i szorstki splot bardzo dokładnie zbiera nawet drobne zanieczyszczenia.

Najczęściej ma ona podkład z gumy lub tworzywa sztucznego. Bardzo często występuje w niesamowicie ciekawych i modnych wzorach, dlatego potrafi przyciągać wzrok gości już od pierwszego spojrzenia. Z kolei wycieraczki gumowe przeznaczone do domu mają te ogromną zaletę, że bardzo łatwo je wyczyścić. Wystarczy je tylko omieść miotełką lub przetrzeć mokrą ściereczką. Wycieraczka gumowa jest trwała, odporna i bardzo dobrze zbiera wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Na rynku można także dostać bardzo ciekawe wycieraczki z tworzyw sztucznych – niektóre z nich wyglądają na przykład jak połać sztucznej trawy.

Czym wyróżniają się wycieraczki sklepowe?

Wycieraczki wejściowe w sklepie z reguły są bardzo dużych rozmiarów. Z uwagi na duże natężenie ruchu, muszą one cechować się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Wycieraczki sklepowe z reguły doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem nawet silnych zanieczyszczeń. Zazwyczaj są one metalowe – z zamontowanym osadnikiem lub bez niego oraz gumowe. Wycieraczki sklepowe gumowe montuje się w uprzednio przygotowanym w podłodze otworze. Wycieraczki umieszczone w sklepach są równo i estetycznie wykończone, trudno jednak doszukać się na nich jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Ich zadaniem jest przede wszystkim wysoka funkcjonalność oraz niesamowita trwałość.