Skip to content Skip to footer

W jaki sposób wykonać zabudowę rur grzewczych?

Chyba każda osoba, która choć trochę zna się na urządzaniu wnętrz, może zgodzić się z tym, że rury grzewcze z pewnością nie są ozdobą pomieszczenia. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób wykonać zabudowę rur grzewczych, by usunąć je z widoku.

Zabudowa rur grzewczych – z czego ją wykonać?

Wiele osób decyduje się na zabudowę rur grzewczych przy pomocy profili ud oraz płyty gipsowej. Przed zabraniem się do pracy należy koniecznie wyznaczyć, jaką wielkość będzie miała gotowa obudowa. Następnie należy przyciąć przygotowane profile na żądaną długość i przymocować je do ściany. Można w tym celu wykorzystać kołki szybkiego montażu bądź też wkręty.

Następnie do profili należy przykręcić na całej długości dociętą na odpowiedni wymiar płytę gipsową. Zabudowa rur grzewczych powinna zostać wypełniona w środku wełną mineralną.

W jaki sposób wykończyć zabudowę rur grzewczych?

Trzeba pamiętać o tym, że zabudowa rur grzewczych będzie estetyczna jedynie w tym przypadku, kiedy zadba się o jej odpowiednie wykończenie. Nie wolno poprzestać na obudowaniu jej przy pomocy płyt gipsowych – po zakończonej pracy dobrze jest je pokryć szpachlą oraz farbą w odpowiednim kolorze.

Trzeba pamiętać o tym, że jeśli zabudowa rur grzewczych będzie dość szeroka, warto zastosować dodatkowe profile, które będą pełniły rolę jej wzmocnienia. W takiej sytuacji konstrukcja będzie solidna i trwała, bez narażenia na uszkodzenia. Dobrym rozwiązaniem jest również podwójne płytowanie, które nie tylko zagwarantuje doskonałą izolację, ale także uczyni konstrukcję bardziej stabilną.