Skip to content Skip to footer

Meble w twoim stylu

Indywidualizm, niepowtarzalność i łamanie granic. To cechy współczesnych młodych ludzi. Dlatego też wnętrza, które tworzą potrafią być oryginalne i wyjątkowe. Ze względu na niewielki początkowy budżet często wybierają odnawianie mebli w stylu vintage niż kupno nowych. Materiały tapicerskie na krzesła są przez nich chętnie wykorzystywane do tworzenia niepowtarzalnych aranżacji.

W stylu retro

Styl retro wiąże się z latami 50., 60., i 70. XXw. Nieodłączne są więc żywe kolory i geometryczne wzory. Materiał obiciowy na krzesła powinien łączyć ze sobą te cechy. Szachownice, paski, kropki tłoczone lub barwione na tkaninie powinny się pojawić we wnętrzu w stylu retro. Dobrze sprawdzą się tu kolorowe szenile, czy mikrofaza.

Świetnym dodatkiem do aranżacji retro będą również kolorowe plusze. Materiały obiciowe na krzesła z weluru, czy aksamitu zwykle przybierają intensywne i ciekawe barwy. Takie niecodzienne dodatki w połączeniu z klasycznymi meblami są typowe dla tego rodzaju wystroju.

Ostatnim z materiałów tapicerskich na krzesła w stylu retro będzie sztuczna skóra. Kolorowy skaj sprawdzi się zarówno w jadalni, jak i na obiciach kanap, czy foteli. Komponuje się on z plastikowymi dodatkami, tak popularnymi w nowoczesnych-retro wnętrzach.

Klasyka ponad wszystko

Styl klasyczny łączy się z prostotą, minimalizmem oraz wytwornymi, ekskluzywnymi dodatkami. Kolorystyka jest raczej stonowana. Królują tu beże, brązy i biel. Wśród mebli niepodważalną pozycję zajmuje ciemne drewno. Doskonale łączy się ono ze skórą lub zamszem, jako materiałem tapicerskim. Tego typu Obicia na krzesła są trwałe, ale jedynie przy odpowiedniej konserwacji. To meble, o które trzeba dbać.

Obecnie często używa się syntetycznych zamienników materiałów na obicia krzeseł. Ekoskóra, czy alcantara w naturalnych kolorach równie dobrze sprawdzą się w klasycznych, prostych wnętrzach. Dodatkowo ich utrzymanie w czystości jest dużo prostsze.

Blask glamour

Wnętrza w stylu glamour charakteryzują się blaskiem, przepychem oraz wygodą. Ceniona jest tu wysoka jakość, ciężkie tkaniny i ciekawe faktury. Projektując w tym stylu jadalnię należy pamiętać o tych wszystkich aspektach. Materiał obiciowy na krzesła powinien być więc mocny o głębokich kolorach. Doskonale nadaje się do tego plusz, welwet lub welur.

Szczególnie welwet, który jest doskonałym substytutem aksamitu przywodzi na myśl przepych i dostatek. Delikatny połysk jest bardzo charakterystyczny dla stylu glamour. Tekstylia obiciowe są tu zwykle wybierane ze względu na ich wygląd i estetykę, rzadziej na wartość użytkową. Materiały tapicerskie na krzesła mogą w łatwy sposób pomóc w utrzymaniu danego stylu. Obecnie często w aranżacjach glamour stosuje się ekoskórę, która ma dodać klasy i szyku.

Wyjątkowość stylu boho

Boho stawia na indywidualizm, naturalne materiały oraz łączenie różnych faktur, kolorów i wzorów. Tkaniny, które pojawiają się we wnętrzach tego typu są zwykle wielobarwne, intensywne i wzorzyste. Zestawianie ich w niecodzienny sposób z własnoręcznie robionymi dodatkami to właśnie styl boho.

Materiały tapicerskie wykorzystywane w tych przestrzeniach często są pochodzenia naturalnego. To np. różnego rodzaju plecionki. Dodatkowo zamiłowanie do wzorów i kolorów świetnie oddają tkaniny żakardowe. Obijanie krzeseł oraz innych mebli doskonale wpisuje się w boho ze względu na jego utylitarny charakter. Renowacja zamiast kupowania nowych rzeczy to coś, co łączy się z duchem niemarnowania i dbania o planetę.