Skip to content Skip to footer

Sztuczna trawa i jej zastosowanie

Choć trawa kojarzy się z naturą, warto bliżej przyjrzeć się również jej syntetycznej wersji, będącej świetnym elementem ozdobnym. Coraz częściej da się zauważyć tego typu dekorację w biurach, na posesjach i w mieszkaniach. Sztuczną trawę, która doskonale imituję tę prawdziwą, można zastosować na wiele sposobów.

Sztuczna trawa do basenu

W przydomowych ogrodach często stawiane są baseny, które latem stanowią idealny sposób na ochłodę i radosną zabawę w wodzie. Wiele osób stara się również atrakcyjnie urządzić przestrzeń w pobliżu takiego zbiornika. Jedną z metod jest użycie sztucznej trawy – można ją położyć zarówno pod basen, jak i wokół niego. Warto jednak wcześniej zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi prawidłowego montażu takiej wykładziny. Sztuczna trawa do basenu powinna być ułożona w odpowiedni sposób na utwardzonym podłożu – w przeciwnym razie może dojść do jej zniszczenia lub zgnicia znajdującej się pod nią ziemi . Należy też zwrócić uwagę na jakość kupowanego produktu. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie wersji odpornej na działanie nie tylko wilgoci, ale także chloru czy promieni UV.

Sztuczna trawa na ścianie

Kolejny ciekawy sposób na wykorzystanie syntetycznej zieleni to udekorowanie za jej pomocą ścian wewnątrz budynku. Sztuczna trawa na ścianie np. pomieszczenia biurowego, pokoju czy sali przedszkolnej będzie niezwykle interesującym rozwiązaniem nie tylko z wizualnego punktu widzenia. Przyklejenie takiej warstwy może okazać się praktyczną metodą szybkiego zakrycia rozmaitych defektów powierzchni. Sztuczna trawa na ścianie skutecznie zasłoni nieestetyczne ślady, uszczerbki, nierówności. Jednocześnie dzięki dekoracji ochronimy wybrane miejsce przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, które mogłyby powstać w przyszłości.

Sztuczna trawa w salonie

Sztuczna trawa w mieszkaniu nie musi być elementem zdobiącym jedynie ściany. Warte rozważenia jest także położenie jej jako wykładziny na podłodze. Zazwyczaj metodę tę stosuje się do udekorowania pokoju dziecięcego, łazienki czy kuchni. Oryginalnym pomysłem jest także sztuczna trawa w salonie. W takim wypadku ozdoba z pewnością nie pozostanie niezauważona przez gości Sztuczna trawa w salonie może przybrać także nieco inną formę. Popularne są bowiem syntetyczne imitacje umieszczone w donicach czy wazonach. Długie, zielone źdźbła nadadzą wnętrzu miłego klimatu kojarzącego się ze świeżością i przyrodą.