Skip to content Skip to footer

Modne krzesła do jadalni

We współczesnym budownictwie częstą praktyką jest łączenie salonu z kuchnią. Dzięki temu otrzymujemy dużą przestrzeń w naszych wnętrzach, ale z drugiej strony stajemy przed wyzwaniem aranżacji pomieszczenia w sposób umiejętnie łączący meble salonowe z kuchennymi. Ważnymi elementami w takim projekcie przestrzeni są stół i krzesła jadalniane. Zwykle są one usytuowane w centralnym miejscu, więc ich wygląd ma kluczowe znaczenie dla odbioru całego wnętrza.

Krzesła jadalniane w stylu skandynawskim

Cieszący się nieustanną od kilku ładnych lat popularnością styl skandynawski tworzy przytulny, sielski charakter wnętrz. Dominują w nim elementy drewniane, biel i delikatne pastele. Jeśli nasze mieszkanie nawiązuje do architektury i wyposażenia kojarzących się z krajami Północnej Europy nie może w nim zabraknąć solidnych, drewnianych krzeseł. Mocnym, skandynawskim akcentem będą fotele o prostej formie, których oparcie układa się na kształt litery „X”. Jeśli podobają nam się meble do jadalni w takim stylu, ale nie przekonuje nas siedzenie na surowym, drewnianym siedzisku, możemy na krzesła jadalniane założyć ozdobne poduszki, albo zdecydować się na modele wyściełane. Przywiązywane troczkami poduszki będą jeszcze bardziej przybliżać nas do rozwiązań z dalekiej Szwecji.

Industrialne krzesło do jadalni

W opozycji do stylu skandynawskiego, industrialne krzesło do jadalni będzie miało kolor czarny lub grafitowy, niekiedy z połączeniem ciepłego, dębowego drewna. Znakiem rozpoznawczym mebli w stylu loft są także elementy metalowe. Często industrialne krzesła do jadalni nie będą miały drewnianych nóżek, tylko stalowe, wykonane z surowych, malowanych na czarno rurek z mocno widocznymi technicznymi łączeniami.

Siedzisko glamour

Jeśli w naszych czterech kątach dominuje styl glamour, postawmy na krzesło do jadalni, które będzie do niego nawiązywać. Niezwykle szlachetnie prezentują się na przykład siedziska welurowe na złotych nóżkach. Glamour będą także krzesła, które swoim kształtem i poszerzonym siedziskiem przypominają fotele wzięte rodem magnackich posiadłości. Rozwiązanie to będzie nie tylko pięknie, ale i bardzo wygodne, czym zachęci nas do wspólnego biesiadowania przy stole!

Na koniec warto wspomnieć o tym, że krzesła powinny także wpisywać się swoim stylem w jadalny stół. Efekt ten można osiągnąć kupując od razu cały zestaw – krzesła i stół lub szukać mebli, z których sami stworzymy interesujące aranżacje.