Kawalerka może być za małą przestrzenią do wygospodarowania niezależnego miejsca. Aranżacja wnętrz ze szklanych materiałów to znakomite rozwiązanie dla ciasnych pomieszczeń, w których należałoby zachować optyczne wrażenie przestronności. Jak wyznaczyć niezależne strefy na małym metrażu z wykorzystaniem szklanej ścianki działowej?
Skandynawskie wnętrze
Jeżeli ktoś lubi minimalistyczne i proste wnętrza, to szklana przegroda na małym metrażu powinna rozwiązać wszystkie bolączki związane z zagospodarowaniem małej przestrzeni. Taka izolacja ze szkła może oddzielać np. pokój dzienny od aneksu kuchennego, bez utraty światła dziennego. Transparentna sypialnia daje poczucie prywatności jednocześnie bez poczucia izolacji od reszty mieszkania. Tak zaaranżowane otoczenie sprawia, że miejsce nabiera surowego i zimnego klimatu. Ocieplenie takiego pomieszczenia nie jest jednak trudne. Można zastosować na szklanej ściance działowej folię dekoracyjną, która będzie ciekawym akcentem.
Szklana ścianka działowa w salonie
Najczęściej przeszklenia są spotykane w pomieszczeniach, które są największe w całym mieszkaniu. Salon jest właśnie takim miejscem, gdzie szklana ścianka działowa może oddzielać od sypialni, ale także od domowego biura czy jadalni. Możliwości jest wiele w zależności od konfiguracji mieszkania i ustawienia poszczególnych pokoi. Tak zaplanowana przestrzeń, mimo że jest wydzielona, to jednak daje poczucie integracji wszystkich domowników. Zarządzanie taką strefą wiąże się z ograniczeniami, a szklana przegroda może w prosty sposób rozjaśnić i powiększyć otoczenie.
Materiał i wytrzymałość
Szklane ścianki działowe są produkowane ze szkła hartowanego, które są bardzo odporne na wszelkiego typu naprężenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takim cechom szklane izolacje wyróżniają się dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem użytkowania. Jest to szczególnie ważne, jeżeli w domu są dzieci, które bardzo intensywnie eksploatują tego typu wyposażenie mieszkania. Jest to także bardzo konkurencyjna alternatywa dla ścianki działowej z płyty karton-gips. Zabudowa zarówno w systemie ramowym, jak i bez ramy daje możliwość szybkiego demontażu i przeniesienie jej w inne miejsce. Możliwość wykorzystania poszczególnych modułów w nowej aranżacji jest bez wątpienia największym plusem przy przeprowadzkach.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.