Skip to content Skip to footer

Najważniejsze zalety żarówek led e27

Choć żarówki ledowe e27 stały się już właściwie standardem, jeśli chodzi o domowe oświetlenie, to jednak w dalszym ciągu duża część użytkowników wątpi w to, czy taka wersja jest dobrym wyborem. Warto więc poznać wszystkie najważniejsze zalety takich żarówek, aby można było w pełni świadomie podjąć decyzję o ich zakupie.

Mniejszy pobór energii

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta, którą charakteryzują się żarówki ledowe e27? Nie da się ukryć, że najważniejszą korzyścią dla zwykłego użytkownika jest to, że cechują się one o wiele mniejszym poborem energii elektrycznej. Jak to działa?Dzięki zastosowaniu w takiej żarówce nowoczesnej diody led zamiast klasycznego rozwiązania opartego na żarniku i gazie szlachetnym ten model żarówki jest w stanie generować o wiele mniejszym kosztem taką samą ilość światła. Różnica w poborze prądu może być naprawdę ogromna.

Mniejsza awaryjność

Do czego przyzwyczajony jest każdy użytkownik zwykłej, starego typu żarówki? Oczywiście do konieczności ich regularnego wymieniania. Żarówki starego rodzaju choć tanie, to jednak bardzo szybko się przepalają. Mają one bardzo mały zakres cykli włączeń i wyłączeń, co skutkuje tym, że już nawet po kilku miesiącach takie żarówki ulegają awarii.Jak to jednak wygląda w przypadku żarówki ledowej e27? Jak się okazuje, jej konstrukcja jest odporna na częste włączanie i wyłączanie, a co więcej, czas ciągłego świecenie oszacowany jest na nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Co to oznacza? Taka żarówka może bez większych trudności działać nawet przez kilka lub kilkanaście lat.

Wybór kolorów

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o innej, równie ciekawej zalecie, która towarzyszy takiej żarówce ledowej e27. Chodzi tu mianowicie o fakt, że można ją kupić w kilku różnych kolorach.Jak wiadomo, standardowa żarówka żarnikowa występuje tylko w barwie białej żółtej. Jeśli chodzi o model led, użytkownik ma w sklepie o wiele większy wybór, ponieważ może kupić żarówkę w kolorze białym ciepłym, zimnym lub nawet neutralnym.