Skip to content Skip to footer

Puchowe kołdry całoroczne

Jeżeli planujemy zakup kołdry idealnej, to warto postawić na tak zwane kołdry całoroczne, które doskonale będą spisywać się przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz temperatura. Dobrej jakości kołdry całoroczne potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, jednak warto w nie inwestować.

Kołdry całoroczne decydują o jakości snu

O jakości naszego snu decyduje nie tylko wybór odpowiedniego łóżka, ale także odpowiednio dobrana pościel czyli kołdra i poduszka . Z tego też względu warto zawsze stawiać na naturalne produkty i pościel wypełnioną naturalnym puchem. Kołdry wypełnione naturalnym puchem uznawane są za produkty z wyższej półki, zaś te z dobrze oczyszczonym puchem będą doskonale sprawdzać się nawet u osób z alergiami i problemami skórnymi. Choć sam zakup kołdry całorocznej wypełnionej naturalnym puchem nie należy do najtańszych, to jednak warto zainwestować, ponieważ taka kołdra posłuży nam przez wiele lat.

Puch puchowi nierówny

Choć kołdry wypełnione naturalnym puchem są uznawane za produkty ekskluzywne, to jednak nawet tu mamy różne klasy decydujące o jakość tego typu produktów. Za zdecydowanie lepszej jakości uznaje się kołdry całoroczne, które wypełnione są puchem gęsim. Puch gęsi jest bardziej sprężysty i wytrzymały niż standardowo stosowany puch kaczy. Co więcej jakoś puchu uzależniona jest od gatunku gęsi, stąd też o takich niuansach będą wiedzieć tylko znawcy tematu. Co więcej, ogromne znaczenie ma też to, z jakiej części gęsi pochodzi puch. Wiadome jest, że najlepszy puch to ten, który pochodzi ze skrzydeł i tułowia gęsi. Nie bez znaczenia jest też miesiąc, w którym zbiera się gęsi puch, ponieważ najwyższej jakości puch zbiera się w lipcu. Tego typu informacje nie zawsze są dostępne dla klientów, dlatego też warto zaufać znanym producentom, którzy oferują produkty najlepszej jakości, a do tego posiadają różnego typu certyfikaty, potwierdzające jakość danego produktu.

Doskonałej jakości poszycie

Na jakość snu wpływa też poszycie, czyli materiał, którym powlekane są kołdry całoroczne. Warto więc zdecydować się na zakup puchowej kołdry i wybierać też naturalne poszycie. Tu doskonale sprawdzi się bawełna, a jeszcze lepiej naturalny jedwab. Obydwa te materiały są bardzo delikatne i przyjemne dla skóry, co więcej sprawdzą się też w przypadku alergików.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie vegehome.pl