Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić odpowiednią kołdrę dla dziecka?

Sen jest dziecku niezbędny do prawidłowego rozwoju. Jeśli ma zapewnić pełnowartościowy wypoczynek powinien być spokojny, nieprzerywany. Jak ułatwić dziecku zasypianie i zmniejszyć ilość pobudek? Jednym z warunków bezpiecznego snu jest dobrze urządzony kącik sypialniany. Jakie kryteria powinien spełniać?

Rola snu w życiu dziecka

Sen to nie tylko czas na wypoczynek. W nocy mózg dziecka porządkuje informacje, które zdobył w ciągu dnia, utrwala je, tworzy nowe połączenia nerwowe w mózgu. Wyspane, wypoczęte dziecko jest bardziej skoncentrowane, ma lepszą pamięć, chętniej i szybciej się uczy. To jednak nie wszystko. Sen wpływa również na stan zdrowia. W czasie snu intensywnie wydzielany jest hormon wzrostu, a także kształtuje się odporność. Żeby maluch prawidłowo się rozwijał, był silny i zdrowy, trzeba zadbać o to, żeby codziennie przesypiał odpowiednią ilość godzin, a jego sen był niezakłócony, pełnowartościowy.

Jak urządzić kącik sypialniany dla dziecka – wybór odpowiedniej kołdry dziecięcej

Rodzice w dużej mierze mają wpływ na to, czy ich dziecko będzie spało spokojnie. Powinni nie tylko wprowadzić wieczorną, relaksującą rutynę czy dopilnować kładzenia się do łóżka o właściwej porze, ale też zadbać o stworzenie odpowiedniego miejsca do wypoczynku.Łóżeczko powinno mieć wygodny, dobrej klasy materac, a w przypadku małego dziecka również barierkę zapobiegającą upadkowi. Ważna jest również pościel. Warto zadbać o zapewniającą ergonomiczne ułożenie ciała poduszkę, ale i o właściwą kołdrę. Dziecięca kołdra powinna być lekka, rozmiarem dopasowana do wielkości łóżeczka i wieku dziecka. Najlepiej, by była wykonana z naturalnego materiału, który pozwoli skórze dziecka oddychać i nie uczuli.

Dobrej jakości kołdry dziecięce – gdzie kupić?

Gdzie szukać odpowiednich kołder dziecięcych? Duży wybór oferują sklepy specjalizujące się w tekstyliach sypialnianych, a także sieciówki. Kołdry dziecięce z bawełny można dostać również w wielu sklepach internetowych.Najważniejsze to przeglądając ofertę, upewnić się, że nakrycie jest w całości uszyte z naturalnej tkaniny, że kołdra jest miękka, lekka, ładnie wykończona. Należy zadbać także o jej prawidłowy rozmiar oraz o pasującą do niej naturalną, przyjemną w dotyku pościel.

Kołdry dziecięce dostępne są w ofercie vegehome.pl.