Skip to content Skip to footer

Kuchnie włoskie – w jakim stylu urządzić kuchnię?

Jeżeli jesteś właśnie w trakcie budowy lub urządzania kuchni z pewnością zależy Ci na tym, by pomieszczenie to było wygodne w użytkowaniu oraz praktyczne, a zarazem niepozbawione klimatu i elegancji. Na jaki styl powinniśmy się zdecydować, by osiągnąć właśnie taki efekt? Dowiedz się, czytając poniższy tekst! Zapraszamy do lektury!

Kuchnie włoskie

Chyba każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że kuchnia to jedno z ważniejszych i częściej uczęszczanych miejsc w każdym domu, dlatego warto przyłożyć ogromną wagę do jej urządzania. Domownicy powinni mieć pełny komfort w poruszaniu się po kuchni, zaś wszystkie sprzęty powinny być idealnie dopasowane do potrzeb gotujących.

Powyższy opis, zawarty we wstępie w idealny sposób odnosi się właśnie do kuchni urządzonych w stylu włoskim. Bardzo ważną rolę odgrywają w nich przede wszystkim światło oraz przestrzeń, które są tak istotne do stworzenia niepowtarzalnego klimatu. Pamiętajmy więc by przeznaczyć na przestrzeń kuchenną jak najwięcej miejsca. Sprawi ona również, że przybywanie w kuchni stanie się niezwykle wygodne, a gotowanie nigdy nie będzie tak przyjemne.

Światło i natura

Włosi kochają jeść. Kochają również ciepło, słońce, zieleń i naturalne składniki. Wszystko to powinno zawierać się w prawdziwej włoskiej kuchni. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim postawmy na światło, a więc dużą ilość okien. Jeżeli jednak z jakich względów będzie to niemożliwe, skupmy się na dobrym sztucznym oświetleniu, koniecznie w ciepłych barwach.

Zamiłowanie do natury włoski styl najlepiej wyraża poprzez posługiwanie się naturalnymi materiałami w zabudowie czy innych częściach kuchni. Mieszkańcy Italii stawiają głównie na drewno oraz kamień. Sprawiają one, że kuchnie włoskie kojarzą się od razu z pysznym jedzeniem, tradycyjnymi przepisami i zdrowymi składnikami naturalnego pochodzenia.

Kolorystyka i dodatki

Kolorystyka zdecydowanie powinna ograniczać się do jasnych naturalnych barw. Ściany we włoskiej kuchni zdecydowanie powinny pomalowane być na odcień kremowy. Podłoga natomiast powinna być wyłożona jasnymi kaflami lub naturalnym drewnem.

Świetnym pomysłem będzie postawienie na duży okap, a także wyspę kuchenną. Wiszące lampy i dużo zieleni to podstawa, o którą zdecydowanie powinniśmy zadbać.

Kuchnie włoskie dostępne są w ofercie Lofra.pl.