Skip to content Skip to footer

Jak wybrać domek ogrodowy?

Ogród musi być nie tylko piękny, ale również, a może przede wszystkim, funkcjonalny. Sprzęt ogrodniczy musi być schowany, nawozy oraz środki ochrony roślin nie mogą być dostępne dla dzieci. Warto postarać się o domek ogrodowy, który ułatwi zachowanie porządku. Jak wybrać funkcjonalny domek?

Mały czy duży?

Wielkości domków ogrodowych są bardzo zróżnicowane. Dokładnie tak, jak potrzeby ogrodników. Warto przed zakupem zastanowić się, jaką funkcję będzie spełniał nasz domek.

Kupując niewielki domek będzie można w nim schować wyłącznie najpotrzebniejsze narzędzia. Większy domek pozwoli na ukrycie stolika, krzeseł ogrodowych, czy rowerów. Domek, w którym zamierzamy nocować powinien być przestronny i wygodny.

W ofercie domków ogrodowych możemy również dostrzec domki, które mają taras, czy wiatę, pod którą można zaparkować samochód. Przed zakupem warto zadać sobie pytanie, jak będzie użytkowany domek. Czy warto inwestować w domek, w którym nie będziemy mieli czasu przebywać? Z drugiej strony, czy wygodna będzie szopa na narzędzia, do której nie zmieści się nic ponadto?

Na co zwrócić uwagę wybierając domek ogrodowy?

Bardzo ważnym elementem jest okno. Nie tylko zapewni odpowiednią wentylację, ale również doświetli wnętrze. Okno pozwoli na wykonywanie niewielkich prac wewnątrz domku. Po ciemku nie byłoby to możliwe.

Kolejnym elementem są drzwi wejściowe. Muszą one być na tyle szerokie, by wprowadzenie taczki, czy kosiarki do trawy nie stanowiło problemu. Warto również pamiętać, że szersze drzwi zapewniają dodatkowe źródło światła dziennego.

Podłoga musi być łatwa w utrzymaniu czystości. Wjeżdżając kosiarką czy taczką wniesiemy resztki ziemi, liści, czy błota. Domki drewniane bardzo często sprzedawane są bez podłogi, którą należy zrobić sobie samodzielnie lub nabyć za dodatkową opłatą.

Dach zabezpiecza domek przed wilgocią. Standardowym pokryciem jest papa lub pokrycie z gontu. Warto pamiętać o częstych kontrolach stanu zadaszenia. Takie postępowanie uchroni ogrodnika przed przeciekającym dachem, który może być przyczyną wielu problemów.

Domek ogrodowy jest konieczny na działce. Nie tylko pozwala na przechowywanie niezbędnych sprzętów, ale również może uchronić przed deszczem czy skwarem letniego popołudnia.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw.