Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto pozbyć się meszek z domu?

Wiosna i lato to piękny czas dla przyrody. Wszystko rozkwita, stragany uginają się od sezonowych owoców i warzyw, które niesamowicie pachną i zachęcają swoimi kolorami. Niestety, jak wszystko ten czas w roku ma swoje minusy. Głównym z nich jest pojawienie się komarów, muszek owocowych, pluskiew i wszystkich innych insektów, które zimą po prostu giną.

Gdzie kupić środki chemiczne na pluskwy?

Pluskwy żerują zazwyczaj w drewnianych meblach. Zostawiają po sobie ślad odchodów, albo poniszczonych mebli. Często kryją się w zakamarkach łóżka, aby w nocy ugryźć swoją ofiarę. Nierzadko zdarza się, że zasiedlają one materacyki dla niemowląt, wykonane z naturalnych materiałów, jak na przykład kokos czy gryka. W takim przypadku środki przeciw pluskwom, wykonane na bazie silnych substancji odpadają. Nie powinno się ich stosować, jeśli dany przedmiot ma mieć potem kontakt z delikatną skórą dziecka. Jeśli natomiast widzi się pluskwy na przykład w meblach, wówczas najlepiej zainwestować w profesjonalne środki przeciw pluskwom. Środki chemiczne na pluskwy dostać można niemal w każdym sklepie z chemią, głównie właśnie w sezonie letnim. Są one powszechnie dostępne, ponieważ nie ma raczej skutecznych, naturalnych sposobów na pluskwy.

Jak wytępić meszki i muszki owocowe?

O ile na pozbycie się pluskiew, próżno jest szukać domowych sposobów, o tyle całkiem nieźle można wytępić meszki w domu Zwalczanie ich za pomocą domowych sposobów przynosi całkiem niezłe rezultaty. Pierwszym sposobem jest wstawienie w okien moskitiery. To kosztowne, ale jednak bardzo skuteczne rozwiązanie na meszki w domu Zwalczanie tych insektów można rozpocząć również od rozstawienia po mieszkaniu taśm z klejem, tak zwanych lepów. To pomoże również wyłapać nieprzyjemne muchy czy muszki owocowe. O ile ani muchy ani muszki owocowe nie są same w sobie szkodliwe, o tyle meszki są naprawdę niebezpieczne. Po ugryzieniu przez meszkę można dostać alergii tak silnej, że pomoże tylko wizyta na pogotowiu ratunkowym. Z tego powodu przede wszystkim należy usuwać meszki w domu Zwalczanie to jedno a zapobieganie składaniu kolejnych jaj to drugie. Warto zadbać o udrożnienie rur oraz zlikwidować kwiaty rosnące wokół domu, ponieważ tam najczęściej dochodzi do rozrodu tych muszek.