Skip to content Skip to footer

Poszewki dekoracyjne – jak je wykorzystać?

Duża różnorodność kolorów i wzorów to duże możliwości. Poszewki dekoracyjne to skuteczny sposób na szybką zmianę aranżacji. Warto pamiętać, że poduszki nie muszą zdobić wyłącznie sofy. Jak wykorzystać poszewki dekoracyjne, by stworzyć przytulne wnętrze?

Jak i gdzie ułożyć poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne zazwyczaj zdobią sofę w pokoju dziennym lub łóżko w sypialni. Nie są to jednak jedyne możliwe miejsce ich wyeksponowania.

Dekoracyjne poszewki na poduszki można również wykorzystać, by ułożyć we wnęce okiennej, gdzie powstanie przytulny kącik do czytania. Koniecznie muszą znaleźć się również na fotelach wypoczynkowych, które nie tylko będą ładniej wyglądały, ale również będą wygodniejsze.

Poszewki na poduszki dekoracyjne warto również wykorzystać, gdy rzucimy kilka poduszek na podłogę. Dzięki temu powstanie wygodne miejsce do odpoczynku. Dzieciom na pewno spodoba się ten pomysł.

Kolory, wzory i rozmiary

Chcąc stworzyć ciekawą kompozycję z poszewek dekoracyjnych koniecznie trzeba zdecydować czy posłużymy się kolorami uzupełniającymi czy może jednak kontrastowymi. Dekoracyjne poszewki na poduszki dają ogromne możliwości.

Poszewki na poduszki dekoracyjne należy dobrać tak, by klimatem dostosować je do charakteru wnętrza. Nie znaczy to jednak, że muszą to być monochromatyczne i zachowawcze połączenia (czyli po prostu nudne). Na jasnobrązowej sofie pienie będą wyglądały dekoracyjne poszewki na poduszki w kolorze brązowym, czerwonym oraz jasnego złota. Na granatowej kanapie idealnie będą wyglądały poszewki dekoracyjne srebrne oraz turkusowe.

Warto również pamiętać, że dekoracyjne poszewki na poduszki jednokolorowe świetnie łączą się ze wzorami. Kwiaty są nieśmiertelne. Od dawna zdobią nasze wnętrza i nigdy nie wyjdą z mody. Wizerunki zwierząt często bywają śmieszne i urocze. Wzory geometryczne są wyjątkowo różnorodne. Warto łączyć małe wzory z dużymi.

Bardzo interesującym pomysłem są poszewki na poduszki dekoracyjne z aforyzmami. Wesołe i motywujące teksty poprawiają humor już od samego świtu.

Dekoracyjne poszewki na poduszki to świetny sposób na nowe wnętrze. Trzeba pamiętać, że kupując poduszki musimy je gdzieś przechowywać, co często może być dużym problemem. Poszewki dekoracyjne są łatwe do zmiany i przechowywania.