Skip to content Skip to footer

Co dokładnie warto wiedzieć o nadstawkach chłodniczych?

Można zaobserwować, że nadstawki chłodnicze z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak przekonali się do tego rozwiązania. Jakie zastosowania mają wspomniane produkty? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Nadstawka chłodnicza w gastronomii

Jak wiadomo w lokalach gastronomicznych można zamówić gotowe dania. Należy do nich zaliczyć sushi, sałatki czy surówki. Muszą one być przechowywane w niskich temperaturach, ale klient powinien mieć możliwość je zobaczyć. Omawiana nadstawka chłodnicza pozwala gościom dokładnie przyjrzeć się jedzeniu, jakie ma w ofercie dany lokal.

Oczywiście część rozwiązań dostępnych na rynku została skonstruowana przez producentów w taki sposób, by klienci nie mogli samodzielnie nabrać określonej potrawy. Jest ona osłonięta specjalną szybką. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ma to bardzo istotne znaczenie dla ochrony żywności. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko duże, ale również małe urządzenia.

Dlaczego warto stawiać na produkty renomowanych producentów?

Warto wiedzieć, że nadstawki znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych firm spełniają wszystkie istotne normy gastronomiczne. Jest to warunek, który decyduje o tym, że omawiany produkt jest przydatny w przedsiębiorstwie. Należy mieć świadomość, że najlepsze modele dostępne na rynku mogą bez żadnego problemu pomieścić nawet dziesięć pojemników gastronomicznych GN.

Godny uwagi jest fakt, że firmy przeważnie wykorzystują pojemniki GN o wymiarach GN 1/4, a także przeciętnej głębokości 150 mm. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa działające na rynku mają w swojej ofercie pakiety pojemników z nadstawkami. Oczywiście można także zaopatrzyć się w nie oddzielnie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o nadstawkach chłodniczych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie urządzenia chłodnicze służące do przechowywania żywności muszą spełniać wymagające normy. Produkty renomowanych producentów są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

Oznacza to, że pracownicy nie będą mieli większych problemów, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Ponadto zamykane pokrywki omawianej nadstawki również mogą zostać wykonane z wspomnianej stali nierdzewnej. Strzeże ona żywność przed czynnikami chorobotwórczymi.

Nadstawki chłodnicze dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.