Skip to content Skip to footer

Jak dobrać kapy narzutowe do rozmiaru łózka?

Oczywiście każdy z nas marzy o pięknych i nowoczesnych pomieszczeniach. Zatem koce na łóżko i kapy narzuty potrafią odmienić całą aranżację pokoju. Ponadto koc i kapa narzutowa stała się zarówno funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym dodatkiem.

Jak dopasować kapy narzutowe do rozmiaru łóżka?

Nie ulega wątpliwości, że w pierwszej kolejności konsumenci wybierają wzór, kolor i model narzuty na łóżko. Pomimo tego ważny jest także jej rozmiar. Otóż odpowiednie dopasowanie rozmiaru narzuty ma bardzo ważne znaczenie dla nie tylko dla naszej estetyki, ale również dla funkcjonalności. Obecnie w sklepach klient może zakupić łóżka o różnej wielkości, więc narzuty łóżkowe są dostępne też w przeróżnych wymiarach. Jednak, aby użytkownik wybrał właściwy rozmiar kapy narzutowej, musi wpierw zastanowić się, czy założy ją pod materac, czy będzie swobodnie opadała na podłogę. Tak więc jeśli domownikom zależy, aby nakrycie chroniło pościel przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami, to mogą oni założyć ją pod materacem.

Takie rozwiązaniem jest także bardzo często stosowane w przypadku zakrywania całego łóżka. Tym bardziej że tapczany z drewnianymi nóżkami mogą stanowić ważnym elementem wystroju sypialni czy salonu. Jeżeli domownik zdecyduje się schować narzutę pod materacem, to powinien zmierzyć jego wymiary, a dokładnie długość, szerokość i grubość. Obecnie kapy narzutowe zasłaniające całe łóżko i spadająca na podłogę to najpopularniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że oryginalna narzuta to piękna ozdoba każdego wnętrza. Wówczas trzeba wymierzyć odległość od podłogi do górnego krańca materaca.

Koce na łóżkowe – stylowe i dekoracyjne.

Niewątpliwie koce na łóżko zapewniają komfort oraz ciepło w zimowe wieczory. Z pewnością koce to świetny wybór na chłodne dni, w szczególności dla dwóch osób. Co więcej, duży Koc na łóżko może posłużyć użytkownikom jako oryginalna narzuta. Oczywiście sklepy proponują koce wykonane z takich tworzyw, jak bawełna, akryl, kaszmir i mikrofiba. Mikrofiba to mieszanina stworzona z włókien poliestrowych i poliamidowych. Zatem koce z mikrofibry są bardzo wytrzymałe. Z kolei akryl jest świetną alternatywą dla wełny. Tak więc koc na łóżko wytwarzany jest z rozmaitych tworzyw.