Skip to content Skip to footer

Jak oświetlić wąski i długi przedpokój?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą wszyscy odwiedzający nasz dom. Koniecznie trzeba zadbać, by był elegancki. Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji korytarza. Jak wybrać żyrandol i czy warto wykorzystać lampy stojące?

Gustowne światło górne

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Trzeba pamiętać, że źle oświetlony korytarz będzie wydawał się szary i ponury.

Tanie żyrandole do holu powinny oświetlać każdy kawałek przestrzeni. Jest to dużo łatwiejsze do osiągnięcia, gdy żyrandol będzie miał podłużną formę. Trzy lub nawet pięć żarówek ustawionych linearnie pozwoli uzyskać długą listwę świetlną.

Do przedpokoju w stylu skandynawskim sprawdzi się tani żyrandol z elementami drewnianymi. W przedpokoju industrialnym elegancko będzie wyglądała czarna, metalowa listwa, a w holu w stylu glamour idealnie będzie wyglądała długa gałąź ozdobiona kwiatami z kryształów.

Dobrym pomysłem jest również zawieszenie dwóch, a nawet trzech tanich żyrandoli w korytarzu. Tak zaaranżowane oświetlenie nie tylko rozjaśni przestrzeń, ale również będzie ciekawą kompozycją.

Wybierając tanie żyrandole należy również zwrócić uwagę, by po powieszeniu lampy nie odstawały mocno od sufitu. Żyrandole, które przylegają do sufitu sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Wąskie i niskie pomieszczenie nigdy nie będzie wyglądało atrakcyjnie.

Nastrojowe punkty świetlne

Wybierając oświetlenie do przedpokoju warto również zadbać o nastrojowe oświetlenie, które delikatnie będzie rozświetlało mrok, gdy główne światło jest zgaszone. Tanie lampy stojące to świetne rozwiązanie.

W wąskim przedpokoju warto ustawić lampę podłogową w rogu pomieszczenia. Będzie to dodatkowe źródło światła, które sprawi, że korytarz będzie wydawał się bardziej przyjazny.

Tanie lampy stołowe warto wykorzystać, gdy w przedpokoju znajduje się konsola. Lampy ustawione symetrycznie po obu stronach konsoli mogą oświetlać lustro, które jest niezbędne w korytarzu. Ciekawie wygląda również ustawienie tanich lamp stołowych po jednej stornie konsoli. Trzeba jednak pamiętać, by jedna z lampy była wyższa, a lampa stojąca z przodu niższa.

Tanie lampy stołowe to nie tylko dodatkowe źródło światła, ale również elegancki element dekoracyjny, który pomoże zaaranżować hol tak, by był elegancki i wyjątkowy.