Skip to content Skip to footer

Co najlepiej pasuje na podłogi?

Wykończenie podłogowe jest „kropką nad i” aranżacji całego pomieszczenia. Dopiero wtedy gdy zrobiona jest całkowicie dana podłoga można powiedzieć, że prace wykończeniowe są ukończone. Dzisiaj wybór materiałów na surową posadzkę jest bardzo różnorodny. Obok deski podłogowej na rynku spotkać można różnorodne płytki ceramiczne, gres, marmur czy podłogi modułowe lub wykładziny podłogowe.

Alternatywa dla deski podłogowej i ceramiki

Popularna deska drewniana, panele czy gres powoli zastępują wykładziny podłogowe. Tym bardziej, że dzisiaj jest to bardzo duża grupa tych produktów. Wykładzina na podłogę z powodzeniem może zastąpić dywan, deskę, glazurę, ponieważ występuje w ich wzorach. Może być dywanem tkanym z prawdziwej wełny lub produktem PCV imitującym drewno, marmur lub płytkę ceramiczną. Ta różnorodna kolorystyka i różne wzornictwo powoduje, że wykładzina na podłogę może znaleźć się zarówno w łazience, kuchni jak i w salonie czy sypialni.

Jak wybrać odpowiednią wykładzinę na podłogę?

Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu i naszych potrzeb i preferencji. Jednak decydując się na dany produkt trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego jest zrobiony, na grubość, rodzaj zaimpregnowania, klasę ścieralności, komfortu, palności. Bardzo ważnym faktem jest również odporność danej wykładziny na kółka foteli. Ceny wykładzin kształtują się od 20 zł do 100 zł za m2. Bardzo łatwo się wykładziny montuje i w każdej chwili można je wymienić. Jednak dobrze jest zawsze zwracać uwagę na jakość danego materiału.

A co można powiedzieć o podłogach modułowych?

Podłogi modułowe też od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. W tym wypadku również można wybrać całkiem ciekawą ofertę i stworzyć podłogi niekonwencjonalne, a wręcz oryginalne. Ten rodzaj podłóg najczęściej przypomina wzorem deskę podłogową i to deskę z różnych rodzajów drewna. Sposób instalacji tej podłogi nie jest zbyt skomplikowany, a dodatkowo podłoga ta ma wiele zalet. Przede wszystkim pod nią można zamontować i schować każdy rodzaj instalacji nawet ogrzewanie podłogowe. Jest ona wytrzymała, trwała, ekologiczna, akustyczna i elektrostatyczna.Podłogi modułowe w każdej chwili z łatwością można też zdemontować, by chociażby położyć podłogę z innego rodzaju materiału.