Skip to content Skip to footer

Jak wybrać skalę ciepła w kołdrze?

Kołdra z całą pewnością jest bardzo istotnym przedmiotem codziennego użytku. Jest wykorzystywana przede wszystkim podczas nocnego wypoczynku, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej odpowiedniego dopasowania.

Kołdry letnie

Wśród różnych rodzajów kołder można przede wszystkim wymienić kołdry letnie, które są stosowane podczas lata, gdy na zewnątrz panują stosunkowo wysokie temperatury. Pierzyna tego rodzaju zazwyczaj jest stosunkowo lekka, dlatego bez większych problemów może spełniać swoją funkcję. Jako kołdry letnie najlepiej sprawdzą się produkty, które są stworzone ze sztucznych włókien. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę.

Kołdry zimowe

Kolejnym rodzajem kołder z całą pewnością są kołdry zimowe. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych modeli tego rodzaju produktów. Mogą to być zarówno kołdry z puchu, jak i kołdry z pierza. Pierzyna tego rodzaju na pewno zapewni każdemu człowiekowi odpowiedni komfort termiczny podczas snu. Dodatkowo powinna również zapobiegać nadmiernemu poceniu, co jest niezwykle istotne w tym przypadku.

Kołdry całoroczne

Wśród różnych rodzajów kołder można także wymienić kołdry całoroczne, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez cały rok. Wśród nich wymienia się zarówno kołdry z puchu, jak i kołdry z pierza. Oprócz tego można się również bez większych problemów zdecydować na wybór kołdry, która została stworzona z włókien silikonowych lub włókien bambusowych. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą posiadać tylko jedną kołdrę i użytkować ją przez cały rok.

Kołdry podwójne

Bardzo dobrym wyborem w wielu przypadkach będzie także zakup kołdry podwójnej, która sprawdzi się o każdej porze roku. Tego rodzaju kołdra składa się z dwóch wersji, zarówno kołdry cienkiej, jak i kołdry grubszej. Można korzystać z pojedynczych wersji produktów lub łączyć je w dowolny dla siebie sposób. Z całą pewnością będzie to zależne od temperatur, które będą panowały na zewnątrz, a także od aktualnej pory roku. Dzięki zdecydowaniu się na zakup kołdry podwójnej nie trzeba będzie kupować większej ilości kołder pojedynczych.