Skip to content Skip to footer

Pomysły na meble samochodowe – co zrobić ze starymi częściami?

Meble samochodowe są marzeniem każdego miłośnika motoryzacji, bo chyba każdy fan czterech kółek chciałby aby jego salon zmienił się w niepowtarzalny, zachwycający na każdym kroku warsztat. Nie wszyscy jednak dokładnie wiedzą co można zrobić wykorzystując używane części motoryzacyjne. Dlatego ten krótki artykuł zbiera w sobie najlepsze pomysły.

Stół, czyli najpopularniejszy mebel samochodowy

Nie da się ukryć, że największą popularnością wśród mebli z części samochodowych cieszą się stoły i stoliki. Ich wykonanie nie tylko jest stosunkowo łatwe i tanie, ale takie Meble samochodowe również bardzo rzucają się w oczy, zwłaszcza w trakcie posiłku lub porannej kawy. Stół jest jednym z nielicznych tego typu mebli, na które chyba każdy może sobie pozwolić po zaoszczędzeniu odpowiedniej ilości pieniędzy.

Najczęściej przyjmują one formę szklanych blatów wspartych na konkretnych częściach, które akurat były dostępne w warsztacie. Może to być szklany stół z silnikiem zamiast nóżek, ale równie dobrze „nóżkami” mogą być sprężyny samochodowe, czy nawet koła lub opony.

Kanapa samochodowa – tapicerka do aut we własnym domu?

Większym wydatkiem, ale jednocześnie projektem robiącym największe wrażenie są kanapy złożone z części od aut. Rozłożenie się na wygodnej tapicerce samochodowej przed telewizorem jest marzeniem niejednego kierowcy, a dzięki takiemu meblowi może się ono spełnić.

Oczywiście wstawienie samej tapicerki do salonu nie byłoby zbyt estetyczne. Takie kanapy najczęściej są obłożone karoserią samochodową, a niekiedy również mają inne dodatki – takie jak lampy lub koła. Niektórzy decydują się również na przytwierdzenie do kanapy otwartych drzwi lub zderzaka. Wszystko tu zależy od wyobraźni i poczucia estetyki twórcy.

Praktyczne półki i szafki ze starego samochodu

Niektóre osoby przerabiające stare auta na meble wykazują się większą kreatywnością i tworzą szafki lub półki naścienne. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, zwłaszcza że maski i bagażniki zwykle są bardzo pojemne.

Zwykle używa się w tym celu wyłącznie karoserii. Ludzie obrabiają bagażnik lub maskę tak aby dobrze się prezentował na ścianie, jednocześnie spełniając swoją praktyczną rolę. Niemniej jednak bogatsi fani motoryzacji wieszają na ścianach całą obudowę samochodu, niekiedy nawet z fotelami i kierownicą. Po odpowiedniej obróbce i kilku zabiegach estetycznych może on być wyjątkową gablotą zarówno z półkami otwartymi, jak i zamkniętymi szafkami.