Skip to content Skip to footer

Okna drewniano-aluminiowe – jakie zalety?

Obecnie jako standard stosuje się w budownictwie mieszkalnym okna PCV. Tymczasem rynek oferuje znacznie więcej, często dużo praktyczniejszych rozwiązań. Jednym z nich są okna drewniano-aluminiowe łączące estetykę naturalnego drewna z wytrzymałością i funkcjonalnością aluminium.

Czym są okna drewniano-aluminiowe?

Jak wygląda okno drewniano-aluminiowe? Materiały łączone są tak, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Drewno przede wszystkim ma za zadanie korzystnie wpływać na estetykę pomieszczenia i dodawać mu przytulności. Aluminium natomiast ma sprawić, że okna będą trwałe i dobrze sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. To dlatego drewno stosowane jest po stronie wewnętrznej, aluminium – zewnętrznej. W ten sposób pomieszczenie zyskuj piękną oprawę, a właściciel mieszkania nie musi obawiać się ani o zniszczenia framugi, ani o utratę ciepła. Okna z drewna i aluminium dostępne są w różnych rozmiarach oraz modelach – zarówno w wersji z jedną szybą, jak i z podziałką. Mogą być montowane także na poddaszu albo występować w wersji balkonowej.

Jakie zalety oferują okna wykonane z połączenia drewna i aluminium?

Jakie atuty wiążą się z wyborem okien drewniano-aluminiowych? To przede wszystkim wyjątkowe połączenie estetyki i funkcjonalności. Drewno to szlachetny materiał, który kojarzy się z domowym ciepłem i przytulnością. Okna z drewna świetnie się prezentują, współgrając zarówno z wnętrzami klasycznymi, jak i tymi bardziej nowoczesnymi. Ponadto ze względu na duże zróżnicowanie jeśli chodzi o gatunki drewna ten materiał daje ogromne możliwości stylizacyjne. Pozwala nadać mieszkaniu wymarzony styl i charakter. Okna w całości wykonane z drewna miały jednak pewną wadę. Wymagały ciągłej renowacji i powodowały duże utraty ciepła. Często również przeciekały. Okna drewniano-aluminiowe pozwalają uniknąć tego problemu. Zastosowane w nich aluminium nie tylko wzmacnia całą konstrukcję, ale przede wszystkim zapobiega zniszczeniom. Wzmacnia właściwości odpornościowe (np. na różne warunki atmosferyczne, w tym mróz, śnieg i deszcz), a także akustyczne. Okna te są szczelne, trwałe i doskonale się prezentują.

Gdzie kupić okna drewniano-aluminiowe?

Okna drewniano-aluminiowe ma w swojej ofercie coraz więcej producentów oraz sklepów z materiałami budowlanymi. Wybierając okna, warto przejrzeć oferty sklepów stacjonarnych oraz tych internetowych, pamiętając, że oprócz ceny liczy się przede wszystkim jakość wykonania.Najlepiej wybierać produkty renomowanych firm, sprawdzone przez innych użytkowników. Dobrej jakości produkt będzie służył przez lata i zapewni wysoki komfort mieszkania: świetną estetykę, a przede wszystkim ciepło, szczelność i odpowiednią izolację akustyczną.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm