Skip to content Skip to footer

Odświeżacze powietrza – ABC ich użytkowania

Odświeżacze powietrza klasy Premium to wyjątkowe produkty, które z pewnością zasługują na uznanie. Problem w tym, że ich eksploatacja często wiąże się z poważnymi problemami, na które napotykają ich użytkownicy. Co to za problemy i w jaki sposób można z nimi walczyć?

Substancje zapachowe

Nawet najlepsze, profesjonalne odświeżacze powietrza posiadają w swym wnętrzu substancje zapachowe, które mogą źle oddziaływać na otoczenie. Większość z nich jest dość tłusta, toteż ich stosowanie na określoną powierzchnię jest niewskazane.

Niedostosowanie się do tego prostego zalecenia może spowodować, że na kanapie, szafie lub – co gorsza – ścianie, pojawią się trudne do usunięcia, tłuste zabrudzenia. Dlatego odświeżacze powietrza nie mogą oddziaływać na jakąkolwiek powierzchnię. W przeciwnym razie, może na niej pojawić się trudne do usunięcia zabrudzenie.

Woda czy alkohol?

Substancje zapachowe, które wchodzą w skład preparatów odświeżających, składają się najczęściej z dwóch bazowych produktów. Może być nim zarówno woda, jak i alkohol. Profesjonalne odświeżacze powietrza, których składniki zapachowe oparto na wodzie, nie emitują tak intensywnego zapachu.

W drugiej grupie odświeżaczy znajdują się substancje oparte na alkoholu. Te z kolei wyróżniają się dużo intensywniejszym zapachem, który można w całości poczuć dopiero wówczas, gdy zostanie on rozpylony w powietrzu. Co więcej, preparaty oparte na alkoholu mogą negatywnie wpływać np. na stan śluzówek.

Odświeżacz połączony z neutralizatorem

Chcąc zwiększyć skuteczność preparatów odświeżających powietrze, często łączy się je z tzw. neutralizatorami. Są to substancje bogate w cząsteczki srebra, które łączą się z cząsteczkami nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu jest on neutralizowany i odświeżany.

Podsumowując, posiadanie profesjonalnego odświeżacza powietrza wcale nie oznacza, że jego użytkownik jest zwolniony z posiadania elementarnej wiedzy na jego temat. Dzięki niej, korzystanie z tego sprzętu jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe dla użytkownika.