Skip to content Skip to footer

Kołdra 140×200 – adekwatna do osobistych preferencji

Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Nic więc dziwnego, że dokłada się wszelkich starań, aby była miejscem w pełni komfortowym i wygodnym. Takie elementy wyposażenia jak kołdra 140×200 są na porządku dziennym i oczywiście muszą idealnie wpisywać się w nasze preferencje.

Jakie właściwości powinna mieć kołdra 140×200?

Komfortowa kołdra to coś znacznie więcej niż tylko możliwość nakrycia się nią w nocy. Kołdra 140×200 przede wszystkim musi świetnie izolować, czyli zapewniać przyjemne ciepło, a przy tym również dobrze odprowadzać pot oraz zapewniać właściwą cyrkulację powietrza. Odpowiedzialne są za to przede wszystkim zastosowane materiały – zarówno wypełnienie, jak i materiał zewnętrzny.

Dużą wagę przykłada się także do tego, aby kołdra puchowa 140×200 była lekka, delikatna, a przy tym łatwa w użytkowaniu. Dlatego można wybrać kołdrę 140×200 adekwatną od pory roku, np. na okres zimowy lub letni. Równie dobrym rozwiązaniem może być także kołdra całoroczna.

Kołdra 140×200 z ptasiego puchu

Kołdra puchowa 140×200 posiada wypełnienie z ptasiego puchu – najczęściej jest to puch gęsi, który odznacza się wyjątkowymi właściwościami – przede wszystkim kołdra jest lekka, a przy tym świetnie izoluje od zimna, a także zapewnia właściwą cyrkulację powietrza – te właściwości zdecydowanie wystarczą, aby spało się pod nią komfortowo o każdej porze roku.

Nie mniej istotny jest także zastosowany materiał zewnętrzny – pokrycie szyte jest z wysokiej jakości bawełny o wysokiej gramaturze – dzięki temu nic ze środka nie wydostaje się na zewnątrz, a także nic nie przedostaje się do środka, np. ludzki naskórek – dzięki temu taka kołdra z puchu 140×200 jest idealnym wyposażeniem każdej sypialni.

Kołdra antyalergiczna 140×200

Dla osób z alergią znacznie lepszym wyborem będzie kołdra antyalergiczna 140×200, która jest wykonana z materiałów nie wywołujących uczuleń i podrażnień. Dzięki temu może być bezpiecznie codziennie używana przez osoby wrażliwe na różne alergeny. Jest przy tym również bardzo komfortowa – izoluje, jest lekka i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Kołdra antyalergiczna 140×200 to idealne rozwiązanie na pojedyncze łóżko, natomiast na większe dwuosobowe warto wybrać dwie takie oddzielne kołdry, dzięki temu każda osoba będzie czuła się jeszcze bardziej komfortowo. Jeśli chodzi o pielęgnację takiej kołdry, to warto kierować się zaleceniami producenta, które zawsze dostępne są przy produkcie.