Skip to content Skip to footer

Mieszkania we Wrocławiu – gdzie zamieszkać

Nowe mieszkania we Wrocławiu, podobnie jak w przypadku innych miast, są dostępne w różnych lokalizacjach. Największe inwestycje wykorzystują tereny położone na obrzeżach miasta, jednak także w centrum Wrocławia realizowane są nowe inwestycje, położone w atrakcyjnej lokalizacji nad Odrą. Gdzie zatem szukać nowych mieszkań?

Mieszkania w centrum

Atal Towers to jedna z nowych inwestycji, która docelowo ma zapewnić ponad 450 mieszkań. W ramach osiedla, budowanego w pobliżu rynku wrocławskiego a jednocześnie nad Odrą, powstają kolejne budynki, w których można zamieszkać w małych kawalerkach, mieszkaniach o średniej wielkości, jak i w wygodnych apartamentach.

Każde z mieszkań może posiadać balkon lub loggię, natomiast wybrane mieszkania także na wyższych kondygnacjach mogą posiadać zielone tarasy. W budynku działa również dwupoziomowy garaż podziemny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części nabywców inwestor może także zająć się wykończeniem mieszkania z wykorzystaniem wskazanych przez inwestora materiałów. Do wyboru są trzy standardy wykończenia.

Nad Odrą ale z dala od zgiełku

Nieco inaczej wygląda inwestycja Nowy Port, która w 2023 roku, gdy inwestycja będzie ostatecznie zakończona, będzie osiedlem, na którym zamieszka ponad 1000 rodzin. W tym przypadku inwestor zdecydował się na oddanie w pierwszej kolejności mieszkań małych i o średniej wielkości. Obecnie oddawane mieszkania mają około 60 metrów kwadratowych powierzchni, co w przeliczeniu na liczbę pokojów daje mieszkania od jednopokojowych do mieszkań trzypokojowych.

Podobnie jak w przypadku większości osiedli mieszkaniowych, także w tej lokalizacji przyszły właściciel może nabyć dodatkowo komórkę lokatorską oraz miejsce w garażu podziemnym. Analogicznie do innych inwestycji inwestor umożliwia skorzystanie z oferty wykończenia mieszkania. Wszystkie budynki w ramach tej inwestycji posiadają lokale handlowo-usługowe, które mają zapewnić mieszkańcom dostęp do sklepów oraz wybranych usług na terenie osiedla.

Coraz ważniejsze na osiedlach mieszkaniowych stają się dodatkowe udogodnienia, w tym miejsca rekreacyjne. To właśnie z powodów rekreacyjnych, ale również w związku z modą na życie zgodnie z ekologią, kolejne osiedla we Wrocławiu powstają bezpośrednio nad Odrą. W zależności od lokalizacji osiedla takie położenie może zapewniać bezpośrednie sąsiedztwo z centrum miasta, może również oznaczać konieczność codziennego dojazdu do pracy czy do szkoły. W przypadku inwestycji położonych z dala od centrum miasta ważna staje się sieć dróg, zapewniających dojazd do centrum.

Artykuł powstał we współpracy z PCG.PL