Skip to content Skip to footer

Zanim kupisz rower…

Myślisz stojaki na rowery i od razu masz przed oczami dziesiątki rowerów ustawione równo w stojaku gdzieś w przestrzeni miejskiej czy mniejsze stojaczki gdzieś przed urzędami miejskimi i innymi miejscami użyteczności publicznej. To jednak nie jedyne miejsca, gdzie można z nich korzystać.

 

Rower do piwnicy lub garażu

Gdzie zwykle przechowujemy jednoślady, o ile oczywiście nie zostawiamy ich na zewnątrz gdzieś na terenie miejskim? Jeżeli chodzi o przechowywanie w domu czy na terenie naszej posesji to wybór zwykle pada na garaż lub piwnicę, bo to są najodpowiedniejsze miejsca. Chyba, że ktoś ma jeszcze takie pomieszczenia jak szopka, czy ewentualnie pralnia lub altanka, one też mogą się sprawdzić.
Oczywiście tutaj również przydadzą się odpowiednie stojaki, chociaż mamy zdecydowanie większe pole do popisu nie musimy walczyć o każdą piędź powierzchni. Chociaż z drugiej strony wielu z nas lubi zagracać tego typu pomieszczenia, więc może się zdarzyć, że będzie brakowało miejsca nawet na rower.

Do sypialni albo do salonu

Poza tymi dwiema propozycjami, a zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujemy ani jednym ani drugim, są jeszcze inne wyjścia z tej sytuacji. Mianowicie wielu z nas przechowuje swój jednoślad bezpośrednio w domu czy mieszkaniu. I o tyle łatwo jest jeżeli mamy na przykład szeroki korytarz i tam może stanąć pojazd, a gorzej jest, kiedy i to wnętrze jest zbyt małe i ciasne.

bicycle-1209845_960_720
Nie trzeba jednak załamywać rąk, ponieważ są jeszcze inne rozwiązania. Stojaki na rowery sprawdzą się również w salonie lub sypialni czy innym pokoju, na przykład u dziecka, o ile oczywiście odpowiednio wkomponujemy go w tło. Możliwości mamy sporo. Rowery często wiszą na ścianach, pod sufitem, stoją za kanapami czy łóżkami, z boku dużych dwudrzwiowych szaf oraz w wielu innych mniej lub bardziej typowych miejscach.

Taki zmieści się wszędzie

Jeżeli doskonale zdajemy sobie sprawę, że mamy mało, a nawet bardzo mało miejsca na przechowywanie roweru w naszym mieszkaniu, musimy pomyśleć o dobrym rozwiązaniu wcześniej, najlepiej jeszcze przed zakupem jednośladu. Miejsca zamieszkania tak szybko nie zmienimy, możemy je jedynie dopasować, podobnie jak jednoślad.
Dzisiaj dostępne są takie modele rowerów, które są lekkie i wtedy bez problemu umieścimy je na stojakach czy powiesimy na różnego rodzaju uchwytach. W tej kwestii najlepiej będzie, jeżeli zasięgniemy opinii profesjonalisty, który poleci nam odpowiedni dla nas model. Warto też wybrać się do dużego, dobrze wyposażonego sklepu, gdzie też zdobędziemy potrzebne informacje.

Artykuł przygotowany we współpracy z Calus-P