Skip to content Skip to footer

Kupujemy pościel satynową. Na co zwrócić uwagę?

Elegancka, przyjemna w dotyku, dostępna w wielu stylowych wzorach – pościel satynowa to jeden z popularnych typów pościeli w naszych sypialniach. Na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Szykowna posciel satynowa kojarzy się przede wszystkim z luksusem – łóżko z taką właśnie pościelą jest komfortowym miejscem do snu i nie tylko.

W sklepach możemy obecnie spotkać się z różnymi rodzajami pościeli satynowych. Na co warto się zdecydować?

Satyna – co to jest?

Satyna to specjalny rodzaj tkaniny, która wyróżnia się błyszczącą nawierzchnią. Taki efekt uzyskuje się poprzez splot atłasowy wątkowy i osnowowy.

Sama nazwa satyny pochodzi od słowa „zaiton”, które jest arabską nazwą miasta Quanzhou w Chinach, które jest od wieków dużym ośrodkiem przemysłu odzieżowego.

Satyna jest tkaniną śliską, dość chłodną w dotyku, dlatego też wykonane z niej pościele najlepiej nadają się na okres letni.

Bawełna satynowa czy poliester satynowy?

Satyna może być wyprodukowana z dwóch rodzajów włókien, a mianowicie z bawełny oraz z poliestru.

Jeśli chodzi o naturalną pościel satyna bawełniana to najlepszy zakup. Używana na pościel bawełna satynowa jest tkaniną delikatną, przyjemną w dotyku, gładką. W przeciwieństwie do satyny poliestrowej na pościel satyna bawełniana nie nasila uczucia pocenia się, dlatego w nocy zapewnia maksymalny komfort snu.

Gdy chcemy zakupić wysokie jakości pościel bawełna satynowa powinna być grubsza. Warto zatem zwrócić uwagę na liczbę nici użytych przy jej produkcji – im jest ich więcej, tym materiał będzie bardziej gęsty i solidny.

Jaki wzór pościeli satynowej wybrać?

W sklepach dostępna jest posciel satynowa w wielu różnych wzorach do wyboru – zarówno wykonana z jednolitych kolorystycznie tkanin, jak również z efektownymi wzorami.

Jako że satyna jest błyszcząca, nawet zwykła pościel jednokolorowa z tej tkaniny może prezentować się bardzo efektownie. Świetnie prezentują się również różne duże wzory, na przykład nadruki kwiatów, a także paski.

Pościel z satyny może być również uzupełniona o różne efektowne detale, na przykład może posiadać dekoracyjny podwójny szew na brzegach lub może być wiązana na tasiemki.

Gdzie kupić dobrą pościel satynową?

Aktualnie dobrej jakości pościel satynowa bawełniana jest łatwa do kupienia.

Najszerszy wybór ciekawych modeli możemy znaleźć w sklepach internetowych. W sieci znajdziemy mnóstwo wzorów i kolorów pościeli, a także różne jej rozmiary – pojedyncze i podwójne. Życzymy udanych zakupów!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.bellastoria.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana