Skip to content Skip to footer

Kasetony dekoracyjne – podstawowe informacje

Kasetony dekoracyjne to dobry sposób na zwiększenie atrakcyjności pomieszczeń. Ogromna ilość wzorów pozwala na dopasowanie ich do właściwie każdego typu wnętrza. Co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju ozdobach ścian i sufitów?

Ozdoba i wyciszenie

Panele dekoracyjne to po prostu płytki ozdobne, dzięki który można nadać pomieszczeniom oryginalności, urozmaicenia i ożywienia. Nie każdy preferuje zwykłą farbę – część osób pragnie mieć w swoim domu nutkę czegoś innowacyjnego i nowoczesnego, co spowoduje, że wnętrza nabiorą zdecydowanego charakteru. Kasetony dekoracyjne świetnie sprawdzają się właśnie w takich przypadkach. Dzięki nim można dowolnie projektować ściany lokum – zarówno prywatne, jak i firmowe. Każdy oferujący kasetony ozdobne sklep dysponuje zazwyczaj tak wieloma rodzajami produktów, że bez problemu można dobrać coś, co zadowoli klienta zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Na dodatek płytki posiadają także właściwości wyciszające. Poprawiają w ten sposób akustykę danego wnętrza, co również ma duże znaczenie dla wielu użytkowników.

Rodzaje kasetonów

Kasetony dekoracyjne to produkty o wielu kolorach, wymiarach, fakturach, strukturach, kształtach i wzornictwie. Można je podzielić także ze względu na zastosowanie – sprawdzają się zarówno na sufitach, jak i na ścianach. Nie można zapomnieć również o tym, iż sklep z kasetonami to ogrom możliwości wyboru, jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są takie płytki. Konsumenci mają zatem szansę zdecydować się m.in. na wersje drewniane, styropianowe, szklane, z tworzywa sztucznego (PCV) czy płyty MDF. Każda z nich może mieć inne przeznaczenie – warto kierować się tu typem pomieszczenia, w którym planuje się położyć konkretne kasetony dekoracyjne. Przykładowo – chcąc ozdobić ściany łazienki, wskazane jest użycie wersji PCV, z kolei w kuchni sprawdzi się opcja szklana. Najmniej problematyczne są pokoje, salony, biura ze względu na brak nadmiaru wilgoci i tłuszczu. Warto dodać, że kasetony dekoracyjne występują również w wersji 3D, która cieszy się ostatnio szczególnym uznaniem.

Kasetony ozdobne sklep

Ponieważ kasetony dekoracyjne są dziś tak chętnie wykorzystywane przy urządzaniu mieszkań, domów, firm – nie ma żadnego problemu z dostępnością tego rodzaju płytek. Sklep z kasetonami znaleźć można w niemal każdym mieście. Na pewno komfortową opcją dla wielu klientów jest również możliwość zakupu przez internet. Najlepiej zatem zajrzeć najpierw do sieci – pozwoli to na zorientowanie się w tym, jakie są ceny i rodzaje tego typu produktów. Można również sprawdzić, jak wygląda montaż kasetonów ozdobnych.