Skip to content Skip to footer

Jakie krzesła wybrać do kuchni?

Duża kuchnia zachęca do tego, by korzystać z niej np. podczas posiłków. Często bywa połączona z jadalnią. Do takiego pomieszczenia będą pasowały krzesła, najlepiej utrzymane w podobnym stylu. Można je kupić, albo wykorzystać te, które są już w domu, wcześniej modyfikując ich wygląd za pomocą materiałów tapicerskich na krzesła.

Jakie krzesła będą pasowały do kuchni?

Kuchnia może kojarzyć się z pozytywną, jasną kolorystyką oraz wzorami poprawiającymi apetyt. Z tego powodu często spotyka się motywy owocowe, warzywne, kolory przywodzące na myśl ciepłe pory roku i smaczne potrawy. Można to wykorzystać, dobierając pasujący materiał obiciowy na krzesła. Jest to najtańsza, a zarazem najszybsza metoda na przekształcenie mebli. Materiały tego typu dostępne są w wielu sklepach meblarskich oraz z wyposażeniem dla domu.

Materiały tapicerskie na krzesła nie są już nudne i zwykłe, dlatego też prawie na pewno uda się znaleźć coś podkreślającego wyjątkowy charakter kuchni. Żeby końcowy efekt okazał się naprawdę dobry, warto dołożyć starań i odnowić również pozostałą część mebla. Odpowiednia barwa farby, lakierowanie, impregnacja zapewnią atrakcyjny wygląd na przynajmniej kilka lat.

Kwestie wygody i użyteczności

W pomieszczeniach takich jak kuchnia coraz częściej odchodzi się od ciężkich i skomplikowanych mebli, bo ciężko jest je przesuwać, czyścić czy wymieniać. Z tego powodu nie zawsze sprawdzą się tam meble z obiciem. Można ewentualnie zdecydować się na cieńsze i łatwe do mycia materiały tapicerskie na krzesła, bo w razie zabrudzenia ich przywrócenie do właściwego wyglądu nie potrwa długo. Z reguły wystarczają proste środki do czyszczenia dostępne w każdym domu.

Poprawiający wygodę Materiał obiciowy na krzesła, wyścielający siedziska itd. zwykle jest bardzo miękki – stosuje się np. plusz, aksamit, inne tkaniny o podobnych właściwościach. W kuchni nie będą zbyt dobrze wypadały z uwagi na łatwość zabrudzenia czy innego uszkodzenia. Można zamiast tego zdecydować się na inny rodzaj obić i siedzisk. Miękka warstwa może znajdować się wewnątrz pokrowca łatwego do ewentualnego umycia czy wymienienia na nowy. Rozwiązanie ma dodatkową zaletę – kilka różnych pokrowców gwarantuje możliwość zmiany wyglądu krzesła zawsze kiedy pojawi się taka chęć.