Skip to content Skip to footer

Jaka kołdra na jakie łóżko?

Okazuje się, że wielkość kołdry ma znaczenie i to całkiem spore. Zanim więc wybierzesz się do sklepu, żeby kupić kołdrę, sprawdź, jaką powinna mieć wielkość, aby twój sen był jak najlepszy. Dowiedz się, jak wybrać właściwy rozmiar.

Dlaczego wielkość kołdry jest istotna?

Rozmiar kołdry musi być dobrze dobrany. Dlaczego to jest takie ważne? Jeśli odpowiednio dopasujesz wielkość kołdry do rozmiarów łóżka oraz do twoich potrzeb, to twój wypoczynek będzie o wiele lepszy. Poprawi się jakość snu, lepiej odpoczniesz nawet po bardzo pracowitym dniu. Jeśli jeszcze kołdra będzie odpowiednia na daną porę roku, łóżko będzie twoim ulubionym miejscem relaksu, a sen będzie przychodził szybko.

W jakich rozmiarach produkuje się kołdry?

Kołdry produkuje się w wielu rozmiarach. W zależności od wielkości może to być kołdra jednoosobowa lub dwuosobowa. Wymiary kołder są dostosowane do najczęściej spotykanych wymiarów łóżek. Kołdra 140×200 jest najczęściej kupowanym nakryciem jednoosobowym. Dobrze sprawdza się zarówno dla osób dorosłych, jak i starszych dzieci. Sprzedawana jest często w komplecie z poduszką. Kołdry 140×200 nadają się na łóżka i tapczany o rozmiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200,140×200.Kołdry dla dwóch osób są większe. Do popularnych wymiarów należą 160×200 i 200×220. Jeśli jesteś wysoki, to wybierz kołdrę 200×220. Ona zapewni ci odpowiedni komfort cieplny – będziesz mógł się nią wygodnie owinąć.Rzadziej spotykane i wybierane są kołdry 180×200 i 200×200. Trudniej też dopasować do nich odpowiednią pościel.

Dla kogo będzie najlepsza kołdra 140×200, czyli jak dobrać właściwy rozmiar?

Teraz musisz wybrać najlepszy rozmiar kołdry. Pod uwagę musisz wziąć przede wszystkim wielkość łóżka. Kołdra nie powinna być za mała ani za duża. Za mała będzie nie tylko brzydko wyglądała po zaścieleniu, ale przede wszystkim będzie się nią źle przykrywać. Z kolei za duża będzie nieelegancko zwisać i brudzić o podłogę. Zwróć też uwagę na posturę osoby, dla której kołdra jest przeznaczona. Osoba tęga powinna mieć kołdrę większą niż szczupła. Jeśli szukasz nakrycia dla nastoletniego dziecka, to idealna będzie kołdra 140×200. Dziecko będzie dobrze przykryte, a jednocześnie kołdra nie będzie za duża. Kołdry dwuosobowe lepiej wybierz większe. Unikniesz nieprzyjemnego „znikania” kołdry, w którą zawija druga osoba.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vegehome.