Skip to content Skip to footer

Czy Kozubnik to dobre miejsce na wczasy z rodziną?

Nie ma wątpliwości, że znalezienie dobrego miejsca na rodzinny wypoczynek jest dość trudne. Pod uwagę trzeba wziąć wiele dodatkowych czynników jak choćby ilość atrakcji dla najmłodszych. Z tego względu znalezienie dobrego miejsca na wczasy jest skomplikowane. Dlatego warto wybierać wakacje w miejscach, które cieszą się już zasłużoną i rozbudowaną renomą. Można do nich zaliczyć nowoczesny kurort Kozubnik. Dlaczego to dobre miejsce na wczasy całą rodziną?

Blisko natury

Kozubnik spa znajduje się w wyjątkowo malowniczej okolicy na prawym brzegu rzeki Soły. W pobliżu znajdują się dwa jeziora, potok i wzniesienia Małego Beskidu. Z kurortu można więc pieszo wybierać się na wędrówki w otoczeniu pięknej i niezmienionej przez człowieka przyrody. Z kurortu można przedostać się na szlak czerwony, który prowadzi w głąb Beskidu i pozwala lepiej go poznać. Trasa, jaką prowadzi przez zaporę Porąbka, która sama w sobie jest bardzo ciekawym miejscem. To zapora wodna w Międzybrodziu Bialskim, która spiętrza wody Soli. W Polsce nie ma wiele takich zapór, więc z pewnością warto ją obejrzeć i pokazać dzieciom. To może być prawdziwa przygoda, którą nawet młodsze dzieci zapamiętają na długo.

Wygodnie pomyślane

Nie można też zapominać, że kurort Kozubnik został zaprojektowany jako samostanowiące się miasteczko. Z założenia miało ono być niezależne od innych miejscowości. Z tego powodu ma ono swoje ujęcie wody oraz agregaty prądotwórcze, które mogą zasilać wszystkie jego atrakcje. Bardzo ważne jest też to, że w samym Kozubniku znajduje się wszystko, co powinno, by zapewnić gościom dobrą zabawę i odpoczynek. Kozubnik spa to świetne miejsce dla miłośników basenów, saun i solariów. Jest tu też sporo restauracji i barów, w których można dobrze zjeść. Przygotowano też wiele atrakcji dla najmłodszych, żeby mogli oni spędzić wakacje w sposób ciekawy i miły. To bardzo ciekawe miejsce na rodzinny wypoczynek. Jego dużym atutem jest też to, że nie jest ono tak popularne jak kurorty nadmorskie. Nie trzeba się więc obawiać ogromnych tłumów i tłoku. To z kolei sprzyja odpoczynkowi i regeneracji sił. Każdy rodzic wie, że to ważne, by w ciągu urlopu przygotować się i zebrać siły na całą resztę roku kalendarzowego.