Skip to content Skip to footer

Drewniane podłogi do domu – krótki poradnik remontowy

Drewno zaliczane jest do najpopularniejszych materiałów stosowanych w czasie remontów. Surowiec ten wyróżnia się nie tylko eleganckim wyglądem, ale także znaczną wytrzymałością i uniwersalnością. Ze względu na liczne korzyści płynące z jego użytkowania sprawdza się on doskonale jako wykończenie podłóg domowych, zachwycając naturalnym charakterem.

Podłogi drewniane pod lupą

Drewniane podłogi do domu to zróżnicowany wachlarz propozycji dających szerokie możliwości dekoracyjne. Wśród rozwiązań cieszących się największym zainteresowaniem klientów zdecydowanie królują parkiety. Wykonane z twardych gatunków drewna prezentują się bardzo elegancko i stylowo, a odpowiednio konserwowane zachowują świetny wygląd przez długi czas. Na szczególną uwagę zasługuje ich uniwersalny charakter, który pozwala na tworzenie efektownych aranżacji w każdym pomieszczeniu.

Mozaika podłogowa stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego parkietu. Wytwarzana jest z niewielkich kawałków drewna – ułożone na specjalnej siatce termoplastycznej tworzą wyjątkowe oraz unikatowe wzory przyciągające wzrok. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które marzą o oryginalnym wystroju z nutą naturalności. Do niewątpliwych zalet mozaiki zalicza się również stosunkowo łatwy i szybki montaż na Podłogi domowe.

Wśród materiałów wykończeniowych cieszących się dużym zainteresowaniem klientów wyróżnić można deski przeznaczone na podłogi do domu. Ze względu na swój szlachetny i ponadczasowy wygląd znakomicie oddają założenia stylu klasycznego, subtelnie podkreślając jego elegancję. Dodatkowo sprawdzają się one znakomicie w przypadku ogrzewania podłogowego. W porównaniu do parkietów charakteryzują się większą stabilnością struktury, co zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych szczelin.

Jakie są wady drewnianych podłóg do domu?

Wybór podłogi do domu powinien opierać się na przemyślanej decyzji wynikającej z indywidualnych potrzeb i preferencji. Zastosowanie drewna jako materiału wykończeniowego wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, które odzwierciedlają wysokie ceny surowca. Na rynku dostępne są liczne zamienniki wykonane ze sztucznych materiałów – cechują się one jednak znacznie niższą trwałością. Należy również pamiętać o ryzyku odkształcania podłogi drewnianej w wyniku działania szkodliwych czynników zewnętrznych.