Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić okna PCV?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się okno PCV. Bardzo ważną kwestią jest wybór okien do mieszkania lub domu. Okna mają służyć przynajmniej kilkadziesiąt lat, dlatego warto wybrać odpowiedni model. Nasi rodacy chętnie montują w swoich mieszkaniach okna PCV.

Zakup okien PCV

W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma Okno pcv, a także wymienimy najważniejsze właściwości. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w latach 70. pojawiły się pierwsze okna PCV. Boom na okna plastikowe pojawił się kilkanaście lat temu. Zaletą okien PCV jest szczelność oraz bardzo atrakcyjna cena. Dawniej wykorzystywane były okna drewniane, ale niestety nie były one odporne na wilgoć. Należy jednak pamiętać, że nadmierna szczelność prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla człowieka. Obecnie okna PCV posiadają specjalne nawiewniki, które zapewniają stały dopływ świeżego powietrze do pomieszczenia. Warto dodać, że okna PCV mają wysoką odporność na wilgoć oraz działanie różnych związków chemicznych oraz czynników atmosferycznych. Specjaliści twierdzą, że dobrej jakości okna PCV mogą służyć nawet 60 – 70 lat. Należy mieć na uwadze, że okna PCV są zdecydowanie tańsze od drewnianych, a pod względem funkcjonalności nie ustępują im w niczym. Wiele osób twierdzi, że nie prezentują się tak ładnie jak okna drewniane. Trzeba jednak pamiętać, że okna PCV można okleić specjalną okleiną, która doskonale imituje drewno. Bardzo ciężko jest wtedy odróżnić okno drewniane od okna PCV.

Zalety okien PCV

Warto podkreślić, że specjalnej pielęgnacji nie wymagają plastikowe okna. Raz na jakiś czas można je umyć zwykłym płynem do mycia okien oraz wilgotną ściereczką. Trzeba to jednak robić bardzo delikatnie, żeby przypadkiem czegoś nie uszkodzić. W sprzedaży dostępne są okna w różnych kształtach. Wybór jest naprawdę bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że okno jest wysokiej jakości. Raz na kilka lat trzeba podregulować okna plastikowe, żeby podczas otwierania nie skrzypiały. Można zrobić to samodzielnie lub powierzyć zadanie firmie zewnętrznej. Prawdziwy fachowiec powinien to zrobić w kilkanaście minut. Wiele gotowych modeli okien plastikowych jest dostępnych od ręki, więc zakup jest bardzo prosty. Podobnie, jak inne okna można je uzbroić w systemy antywłamaniowe. Okna PCV to rozsądny i ekonomiczny wybór do mieszkania.