Skip to content Skip to footer

W jakich oprawach stosuje się żarówki GU10?

Kupno żarówki i oprawy oświetleniowej jest bardzo często dość kłopotliwe. Ciężko jest zdecydować, który produkt będzie najlepszy. Warto na pewno wziąć pod uwagę żarówki ledowe GU10, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu lampach.

Żarówka LED czy tradycyjna?

Przed zakupem żarówki należy przede wszystkim zdecydować, czy lepszym wyborem będzie żarówka LED, a może standardowa. W pierwszym przypadku trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną, jednak korzyści jest bardzo dużo.

Oświetlenie LED jest niezwykle energooszczędne. Dodatkowo jest także odporne na różnego rodzaju wstrząsy i uszkodzenia. Żarówka LED nie nagrzewa się, a więc minimalizuje się ryzyko pożaru i jest to bezpieczne oświetlenie do pokoju dziecka. Ma ona także znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjna żarówka.

Żarówki ledowe gu10 – jak wyglądają?

Wielu producentów opraw oświetleniowych decyduje się na zamontowanie uchwytu na gwint GU10. Żarówka GU10 ma niewielkie rozmiary, a cechą charakterystyczną są dwie krótkie nóżki o rozstawie 10 milimetrów.

Górna część najczęściej przypomina ściętą kulę. Z racji na niewielki rozmiar ten model znajduje zastosowanie w oprawach halogenowych i oświetleniu punktowym. Również wiele lampek przystosowanych jest do gwintu GU10.

Jak wybrać żarówkę LED GU10?

Przede wszystkim przed zakupem należy zdecydować o mocy i barwie światła. Jeśli ma to być główne oświetlenie, to musi świecić przynajmniej jak 70 W.

Należy zwrócić uwagę na temperaturę światła. Zimna z pewnością nie powinna znaleźć się w salonie czy sypialni ani w pokoju dziecka.