Skip to content Skip to footer

Naturalne czy syntetyczne środki do czyszczenia łazienki?

Zabrudzenia w łazienkach mają bardzo specyficzny charakter. Wynika to oczywiście z tego, że zazwyczaj są mieszaniną różnorodnych osadów nieorganicznych i resztek organicznych. W łazience ogromną rolę odgrywa bezpieczeństwo i higiena, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej postawić na profesjonalne środki do czyszczenia łazienki.

Naturalne i sztuczne środki czystości?

Wiele osób nie wyobraża sobie czyszczenia łazienki bez udziału wody z octem. Dzięki tym środkom można szybko usunąć nie tylko naloty z mydła, ale również bardzo grubą warstwę kamienia. Pamiętać należy jednak o tym, że naturalne środki niestety bardzo słabo radzą sobie z usuwaniem bakterii. Przy gruntownych porządkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki, które wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko przez doświadczone firmy sprzątające. Dużą wadą środków syntetycznych jest to, że działają one silnie drażniąco na skórę. Aby uniknąć problemów, warto wyposażyć się w specjalne rękawice ochronne.

Sprzątanie kabiny prysznicowej i wanny

Dno kabiny prysznicowej należy sprzątać codziennie. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku czyszczenia wanny. Do ścian kabin należy stosować specjalistyczne preparaty. Tylko dzięki nim można liczyć na skuteczne, bezpieczne i szybkie sprzątanie. Szyby również należy myć preparatami, które są do nich przeznaczone. Środki do szyb przynoszą satysfakcjonujący efekt również przy czyszczeniu kafelek. Przy wannach emaliowanych bez problemu można korzystać ze środków ściernych. Wynika to oczywiście z tego, że są one bardzo trudne do zarysowania. Z silniejszymi detergentami uważać należy z kolei w przypadku wanien akrylowych.

Jak sprzątać umywalkę?

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest wysprzątanie umywalki. Przy mniejszych zanieczyszczeniach w zupełności wystarczy zwykłe mleczko do szorowania. Przy większych plamach niezbędne są profesjonalne środki do czyszczenia łazienki. Dzięki umiejętnie dobranym preparatom czystości nie ma ryzyka powstawania mikrouszkodzeń na powierzchniach ceramiki.