Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto regularnie nabłyszczać panele?

Właściwa pielęgnacja podłóg wykonanych z paneli może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Można jednak zapewnić jej kompleksową ochronę dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest regularne nabłyszczanie. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czy nabłyszczanie podłogi jest konieczne?

Podłogi z paneli mają skłonność do matowienia. Ich nabłyszczanie w znacznym stopniu podnosi więc walory estetyczne. Ze względu na to wiele osób zastanawia się, czy zabieg ten jest konieczny dla utrzymania posadzki we właściwej kondycji.

Warto wiedzieć, że Nabłyszczanie paneli za pomocą odpowiednich środków nie tylko nadaje jej połysku, ale też tworzy na powierzchni podłogi warstwę chroniącą przed uszkodzeniami. Regularna pielęgnacja umożliwia więc utrzymanie posadzki w dobrej formie przez długi czas. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jakich zabiegów wymagają podłogi z paneli?

Użytkownicy tego typu posadzek powinni zdawać sobie sprawę z ich zapotrzebowania. Powierzchnia paneli jest porowata, co sprzyja nagromadzaniu się drobin brudu. Panele są też zwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz mycia podłogi wodą z detergentem warto też regularnie nacierać panele ochronnymi środkami. Zaleca się wykorzystywać w tym celu odpowiednie, miękkie szmatki, które pomogą wypolerować posadzkę. Ważne jest też to, aby powierzchnię podłogi wygładzać ruchami wzdłuż, a nie w poprzek paneli.

Jakie środki do nabłyszczania warto wykorzystać?

Nabłyszczanie paneli często kojarzone jest z uciążliwym i długotrwałym pastowaniem. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne specyfiki nie są tak kłopotliwe w użyciu. Bez problemu odnaleźć można specjalistyczne płyny do mycia, które umożliwiają wypolerowanie powierzchni i utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Odżywcze pasty i specjalne żele również mogą być korzystnym rozwiązaniem. Oprócz nich wiele osób stosuje domowe sposoby, które bywają bardzo skuteczne. Poddawanie podłogi z paneli regularnym zabiegom pielęgnacyjnym umożliwia utrzymanie jej w dobrej kondycji przy niewielkim wysiłku.