Skip to content Skip to footer

O czym trzeba pamiętać, wybierając drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to propozycja do mieszkań, w których liczy się każdy kawałek powierzchni, ale również elegancki design. Warto je wykorzystać w salonie, sypialni czy nawet w łazience. O czym trzeba pamiętać, wybierając drzwi przesuwne?

Z jakiego materiału wybrać drzwi przesuwne?

Szklane drzwi przesuwne to jedne z najciekawszych propozycji. Świetnie komponują się z wnętrzami klasycznymi, nowoczesnymi czy industrialnymi.

Do pokoju w nowoczesnym stylu warto wybrać drzwi ze szkła transparentnego. W pomieszczeniu, w którym warto zadbać o intymność, sprawdzą się szklane drzwi przesuwne mleczne lub z kolorowym nadrukiem. Bardzo interesujące są również drzwi z czarnego szkła, które świetnie wpisuje się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i klasyczne. Czerń jest niezwykle elegancka i odważna.

Szklane drzwi przesuwne w czarnej metalowej ramie to idealne wykończenie pomieszczeń w mieszkaniu, gdzie króluje styl loft. Proste i eleganckie.

Przesuwne drzwi drewniane to propozycja dla osób, które cenią sobie dobre materiały. Drewno jest eleganckie i ponadczasowe. Jest również wytrzymałe. Niestety jego największą wadą jest cena, która nie należy do najniższych.

Tańszym odpowiednikiem drewnianych drzwi przesuwnych są drzwi wykonane z płyty MDF. Ich zaletą jest szeroka kolorystyka, która pozwala na dopasowanie do każdego pomieszczenia. Do małych mieszkań należy wybierać jasne kolory. W mieszkaniu w stylu scandi sprawdzi się sosna lub drzwi przesuwne delikatnie bielone. W mieszkaniu w klasycznym stylu świetnie będzie wyglądał dąb czy buk.

Jak osadzić drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne dzielą się na drzwi naścienne i drzwi chowane w ścianie. Wybór odpowiedniego montażu zależy od kilku czynników.

Drzwi przesuwne naścienne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są na ścianie. Poruszają się na szynach, które są przytwierdzone do ściany. Zarówno otwarte, jak i zamknięte są widoczne. Drzwi naścienne mogą być zarówno jedno, jak i dwuskrzydłowe.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie najkorzystniej jest zaplanować już na etapie montażu ścianek działowych. Ważna jest grubość ścian, która powinna pozwolić na montaż w ścianie metalowej kasety, w którą będzie wsuwało się skrzydło drzwi po otwarciu.

Drzwi chowane w ścianie również mogą być pojedyncze lub podwójne. Trzeba jednak pamiętać, że skrzydła muszą mieć taką samą szerokość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.