Skip to content Skip to footer

Nowoczesne panele sufitowe LED

Rachunki za energię, szczególnie energię elektryczną, rosną w zastraszającym tempie – dlatego, warto zamienić swoje dotychczasowe żarówki na lampy LED, które dzięki swoim właściwościom pobierają znacznie mniej energii elektrycznej niż oświetlenie tradycyjne.

Lampy LED – charakterystyka

Nowoczesne źródło światła lampa LED to wykorzystywanie właściwości elektroluminescencyjnych diod niebieskiej i luminoforu, związku chemicznego mającego zdolność fosforescencji. Obydwa produkty zamknięte są w diodzie białej, która emituje światło o różnej temperaturze barwy, powstałe w wyniku oddziaływania na siebie światła niebieskiego i luminoforu. Temperatura barwy zależna jest od rodzaju umieszczonego w diodzie luminoforu.

Lampy LED emitują silne światło, zdolne oświetlić nawet znaczną powierzchnię.

Panele sufitowe

Lampy LED produkowane są w wielu kształtach, mogą przybrać formę żarówek z gwintem do wkręcania je w gniazda standardowych żyrandoli, taśmy z punktowymi lampkami LED rozmieszczonymi do kilka lub kilkanaście centymetrów, a używanych do podświetlania schodów, dzieł sztuki, witryn sklepowych, kredensów jadalnianych i wielu innych przedmiotów, lampek ogrodowych zasilanych energią słoneczną oraz paneli sufitowych.

Panele led sufitowe to obecnie nowoczesny sposób na zastąpienie tradycyjnych żarówek – panele LED sufitowe mogą być zamontowane na całej powierzchni sufitu, jak i mogą być pojedynczymi lampami, zainstalowanymi w strategicznych miejscach pomieszczenia. Najczęściej wybieranymi do tego typu oświetlenia są panele LED sufitowe w postaci dużych kwadratów lub prostokątów – daje to możliwość oświetlenia pomieszczenia o różnych gabarytach, ponieważ produkty można rozmieścić w dowolnej konfiguracji lub w określonym schemacie.

Powszechnie stosowane panele o dużych rozmiarach montowane są w korytarzach, halach produkcyjnych, salach konferencyjnych lub innych obszernych pomieszczeniach, małe panele LED sufitowe instaluje się w mniejszych pokojach, zapleczach socjalnych czy toaletach.

Alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia żarówkami

Sufitowe panele wykorzystujące diody LED stały się nowoczesnym zamiennikiem dotychczasowych żarówek oraz długich świetlówek. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, gdyż lampy LED nie emitują szkodliwego promieniowania, nie nagrzewają się, a co za tym idzie, nie grożą oparzeniem, nie generują ciepła, więc nie nagrzewają dodatkowo pomieszczenia, co jest ważne podczas upałów, pobierają bardzo niewielką ilość energii elektrycznej, a ich siła świecenia dorównuje silnym zwykłym żarówkom.

Panele sufitowe LED nie oślepiają podczas przypadkowego spojrzenia na tego typu lampę oraz nie mają niekorzystnego wpływu na wzrok. Ich dodatkową zaletą jest długowieczność – lampy LED mogą działać bezawaryjnie nawet kilka lat.