Skip to content Skip to footer

Ciekawy efekt na ścianie

Jeżeli domownicy mają ochotę na zmianę w swoich wnętrzach, nie warto czekać. Najlepiej zainwestować w dobrą farbę i już w jedno popołudnie pokusić się o zmianę wystroju swoich pomieszczeń. Jaki pomysł na pomalowanie ścian z blogów wnętrzarskich można wykorzystać u siebie w domu? Podpowiedź poniżej.

Jeden kolor w pokoju

Jeszcze do niedawna większość wnętrz w domach było pomalowanych na jeden kolor. Przeważnie był to odcień delikatny, stonowany, który nie rzucał się w oczy domowników. Biel, beż, kolor piaskowy doskonale wyglądał w jadalniach, sypialniach i w kuchniach. Mimo iż te kolory świetnie pasowały do różnorodnych aranżacji wnętrz, to jednak domownikom bardzo szybko one potrafiły się znudzić.

Dlatego też, obecnie modne jest malowanie wnętrz na mocne kolory. Nikogo nawet nie dziwią domy, w których każde pomieszczenie pomalowane jest na zupełnie inny odcień. Zielona sypialnia, żółty salon, czerwona kuchnia i niebieska łazienka – trzeba przyznać, iż taki misz-masz nie zawsze prezentuje się dobrze.

Sprawdzony Pomysł na pomalowanie ścian w nowoczesnym wnętrzu

Najlepiej wybrać główną ścianę w pokoju (np. z telewizorem), którą pomaluje się na intensywny, mocny kolor. Resztę warto zostawić pomalowane na biało. Dlaczego? Uzyska się wtedy naprawdę elegancki, stylowy efekt. Na kolorowej ścianie mogą być umieszczone rodzinne obrazy, pamiątki rodzinne, plakaty, dyplomy i zdjęcia itp.

Można także pokusić się również o samodzielnie pomalowanie ściany w pasy. Taki efekt najlepiej wygląda jednak w salonie (np. na ścianie, przy której będzie stała sofa) lub w sypialni przy łóżku.