Ile może trwać budowa domu jednorodzinnego? Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości domu i zasobów finansowych inwestora. Z reguły jednak przyjęło się twierdzić, że budowa trwa około 2-3 lat. Czy jednak w każdym przypadku tak musi być?
Energooszczędne i tanie!
Tanie domy energooszczędne swoim kosztem nie powinny znacząco przekraczać kosztu zakupu mieszkania o podobnej powierzchni. Rzeczywiście możemy spotkać się z ofertami, które przedstawiają domy w cenach mieszkań i w dodatku są to domy, których utrzymanie w przyszłości ma nie być udręką dla właścicieli.Tani dom energooszczędny to dom tani w budowie, zgodny z ekologią, a także tani w użytkowaniu, w eksploatacji. To wszystko można uzyskać decydując się na gotowe projekty wykonane przez specjalistów, którzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby domy rzeczywiście były tanie nie tylko w budowie ale również podczas korzystania z nich.
Okres budowy
Tani dom energooszczędny możemy wybudować już nawet w trzy miesiące. Oczywiście okres ten zależy od wielu czynników i od tego, czy zlecimy budowę fachowcom, czy komuś, kto tylko fachowca udaje. Warto dlatego korzystać z usług sprawdzonych firm, które posiadają wieloletnie doświadczenie w branży budownictwa, szczególnie w budownictwie energooszczędnym.Trzy miesiące to okres jak najbardziej realny dlatego jeśli posiadamy pieniądze, a także zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do nowego domu, to warto zdecydować się na tani dom energooszczędny. Nie dość, że tanio w budowie i utrzymaniu, to również bardzo krótki czas realizacji może zachęcać do podjęcia decyzji o tego typu domu.
Wymagania stawiane przed inwestorem
Jeśli decydujemy się na tani dom energooszczędny to naszym obowiązkiem jest nie tylko posiadanie gotówki i wybór konkretnego projektu domu ale również odpowiednie przygotowanie działki do tego, aby dom mógł na niej stanąć.Działka powinna być odpowiednio przygotowana poprzez wyrównanie jej powierzchni, wykonanie robót ziemnych. Również ogromnie istotne jest to, aby inwestor zadbał o uzbrojenie działki w wszelkiego rodzaju media. Woda, prąd, to wszystko jest nam niezbędne do tego, aby móc z domu korzystać. Jeśli w okolicy nie mamy wodociągów, to będziemy zmuszeni do budowy studni, która zaopatrzy przyszłych domowników w wodę. Jeśli chodzi natomiast o elektryczność, to konieczne jest uzgodnienie warunków przyłączy z zakładem energetycznym.
Artykuł powstał we współpracy z firmąHOGER Sp z o.o.