Skip to content Skip to footer

Znane serwisy czy to wszystko?

Kiedy posiadamy dodatkowe mieszkanie i nie wiemy tak naprawdę co z nim zrobić dobrym rozwiązaniem wydaje się wynajęcie go. Gdzie jednak powinniśmy umieszczać nasze ogłoszenia? Czy warto je umieszczać w dużych serwisach czy też lepszym rozwiązaniem będą portale społecznościowe?

Wynajem nieruchomości ważna rzecz

Oczywistym jest, że jeżeli dana osoba chce wynająć komuś swoje mieszkanie to niekoniecznie chce płacić za ogłoszenia umieszczane w serwisach różnego typu. W związku z tym najczęściej w takich sytuacjach poszukiwane są darmowe ogłoszenia nieruchomości. A tych na szczęście w internecie nie brakuje. Jest sporo stron www na których bez żadnych opłat możemy zamieszczać swoje ogłoszenia. Musimy jednak zwracać bacznie uwagę, aby były to darmowe ogłoszenia nieruchomości.

Na co zwracać uwagę kiedy ktoś odpowie na nasz wynajem nieruchomości?

Chcąc wynająć komuś nieruchomość powinniśmy przede wszystkim spotkać się z daną osobą i porozmawiać na żywo. W ten sposób mamy pewien obraz osoby, z którą rozmawialiśmy i tego co ją interesuje. Zwrócić uwagę powinniśmy przede wszystkim na:
– dane osobowe,
– wygląd danej osoby,
– usposobienie,
– sposób poruszania się,
– wpłacenie zaliczki przez potencjalnego wynajmującego,
– własną intuicję mówiącą nam czy daną osobę zdążyliśmy polubić czy też nie,
– inne cechy szczególne danej osoby.W ten sposób mamy możliwość uniknięcia lokatora, który nie będzie nam płacił na czas lub też mieszkanie najzwyczajniej w świecie zdemoluje lub też zniszczy.

A może lepsza byłaby sprzedaż nieruchomości?

Rozważając opcję wynajmu komuś naszej nieruchomości warto byłoby się jeszcze zastanowić nad jej sprzedażą. Sprzedaż nieruchomości nierzadko jest lepszym wyjściem, ponieważ jak się okazuje dzięki temu mamy od razu przypływ dużej gotówki. Przy tym sprzedaż nie nastręcza też tylu problemów co właśnie wynajem. Sprzedając nieruchomość mamy pewność, że wszystko względem Urzędu Skarbowego zostało opłacone i nie jesteśmy nic nikomu dłużni.

Warto się zastanowić czy umieszczanie ogłoszeń na dużych portalach ma tak naprawdę sens. W ostatnim czasie zdecydowanie lepszą opcją wydaje się umieszczanie ogłoszeń na portalach społecznościowych gdzie wiadomości roznoszą się lotem błyskawicy. Wydaje się, że mamy tutaj zdecydowanie większe szanse na wynajęcie czy też sprzedaż naszej nieruchomości.