Skip to content Skip to footer

Zanim kupisz saunę

Odprężające chwile spędzone w wysokiej temperaturze, gdy za oknem skrzypi śnieg, do niedawna możliwe były jedynie w trakcie korzystania z oferty aquaparku lub pobytu w luksusowym spa. Na szczęście, dzięki modzie na relaks w saunie, pojawiła się szeroka gama produktów dostosowanych do potrzeb klientów indywidualnych.

Rodzaje saun

Na rynku znaleźć można sauny odpowiadające zarówno różnej zasobności portfela, jak i ilości miejsca na postawienie sauny. I choć mogłoby się wydawać, ze posiadanie takiego urządzenia jest luksusem, okazuje się, że postawienie sauny w domu nie pociąga za sobą ogromnych nakładów finansowych, a wykorzystać można nawet niewielką przestrzeń domu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest sauna ogrodowa montowana na zewnątrz domu. O ile w pomieszczeniu najczęściej stosuje się saunę suchą interferencyjną, o tyle w ogrodzie można pozwolić sobie na dużą saunę opalaną drewnem lub elektryczną. Wybrać można rodzaj parowy lub suchy. A w zależności od ukształtowania terenu i architektury domu postawić beczkę, stylowy domek lub nowoczesny pawilon.

Sauna ogrodowa

Mając do dyspozycji ogród przydomowy warto zainwestować w saunę zewnętrzną, która stanowić będzie ciekawy element zabudowy terenu zielonego i integralną część strefy wypoczynku w ogrodzie. Na dużym terenie sprawdzi się zarówno sauna beczka, zwłaszcza gdy dom stoi w górach lub na wsi i nawiązuje stylem do wiejskiej zabudowy. Postawiona wśród zieleni i barwnych kwiatów sauna ogrodowa przyniesie właścicielom wiele korzyści. Odprężający relaks w saunie, gdy wokół pachną kwiaty może być przyjemnym zakończeniem letniego dnia w ogrodzie, jednak największa frajdę przyniesie i tak rozgrzewający odpoczynek w saunie zewnętrznej, gdy za jej oknem sypie śnieg i jest mroźno. Choć na początku może być trudno wyjść z rozgrzanego wnętrza wprost na miękki śnieżny puch, to po kilu dniach organizm przyzwyczai się i bieganie boso po śniegu stanie się prawdziwą przyjemnością, która dodatkowo dobrze wpłynie na samopoczucie i zdrowie. Ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie nowoczesnej sauny przy basenie. Wówczas zaraz po pobyciu w rozgrzanym wnętrzu można schłodzić ciało wskakując do basenu.Bez względu na wybór projektu, zakup sauny korzystnie wpłynie na samopoczucie i zdrowie użytkowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw