Skip to content Skip to footer

Zalety i wady półokrągłych kabin prysznicowych

Relaks po ciężkim dniu? Szybki prysznic przed pracą lub po treningu? W tych przypadkach kabina prysznicowa okaże się niezbędnym urządzeniem w łazience. Kabiny prysznicowe można znaleźć prawie w każdym domu, hotelu czy na siłowni.

Półokrągłe kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe półokrągłe są montowane zazwyczaj w łazienkach o małych powierzchniach, ale nie jest to regułą. Opływowe kształty i niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na łatwe i bezpieczne poruszanie się po łazience, natomiast narożnik idealnie wpasowuje się w wybrany kąt pomieszczenia. Mimo małych rozmiarów korzystanie z półokrągłych kabin jest bardzo komfortowe.

Zalety półokrągłych kabin prysznicowych

Lista zalet kabin prysznicowych półokrągłych jest bardzo długa, ciężko wybrać kilka najważniejszych cech.Pierwszą z nich będzie z pewnością oszczędność miejsca w łazience. Jest to szczególnie ważne, gdy powierzchnia łazienki nie jest duża, dlatego umieszczenie w niej wanny jest niemożliwe. Także postawienie kabin prysznicowych o innych kształtach może być utrudnione w takich pomieszczeniach, ponieważ utrudni to ulokowanie innych niezbędnych urządzeń łazienkowych. Kabiny prysznicowe półokrągłe posiadają zazwyczaj przesuwne drzwi lub wąskie drzwi skrzydłowe, dzięki czemu można je bezpiecznie otwierać, bez obaw, że zostaną uszkodzone przy uderzeniu o jakiekolwiek urządzenie.Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć jest oszczędność wody, której zużycie zmniejsza się podczas użytkowania prysznica w porównaniu do kąpieli w wannie. Wspomniana zaleta powoduje dwie korzyści, jedną z nich jest ochrona środowiska, która w obecnych czasach jest bardzo ważna, a druga to oszczędność pieniędzy, co jest ważnym argumentem dla wielu osób.Prysznic zazwyczaj trwa o wiele krócej, można wtedy zaoszczędzić wiele czasu, porównując to do kąpieli w wannie, która dla wielu osób jest długim rytuałem.

Wady półokrągłych kabin prysznicowych

Lista wad nie jest tak obszerna jak w przypadku zalet. Niektóre osoby cenią sobie możliwość odprężenia się wannie po ciężkim dniu, dla nich wadą okaże się fakt, iż nie jest to możliwe pod prysznicem. Jest to jednak cecha kabin prysznicowych, która nie będzie odpowiadać tylko określonej grupie osób.