Skip to content Skip to footer

Zabudowanie rur w mieszkaniu bezpiecznym rozwiązaniem

Zakup własnych „czterech kątów” to wyjątkowa chwila w życiu człowieka. Jednak odebranie aktu notarialnego jest dopiero początkiem procesu zmiany szarego wnętrza w stanie deweloperskim w prawdziwy dom. Przed nowym właścicielem nieruchomości stanie teraz szereg remontowych dylematów – które płytki do łazienki wybrać, czy jak zabudować rury?

Funkcjonalność, czy design, czyli projektujemy przestrzeń.

Na etapie planowania tego, jak ma wyglądać wnętrze mieszkania, oprócz oczywistych względów estetycznych, trzeba wziąć pod uwagę także ergonomię. Często zdarza się bowiem, że rozwiązania rodem z katalogów nie sprawdzają się w codziennym życiu. Projektując wnętrze warto pamiętać o swoich indywidualnych potrzebach, a także wybiec myślami w przyszłość i przeanalizować, jakich warunków lokalowych będziemy potrzebować za rok, dwa, albo pięć.

Bezpieczeństwo rodziny ponad wszystko!

Ostatnimi czasy obserwujemy niesłabnącą modę na minimalizm oraz wykorzystywanie fragmentów instalacji jako swego rodzaju ozdób. Poprowadzone po ścianie kable, czy wyeksponowane elementy grzewcze, co prawda wyglądają nowocześnie, jednak mogą stanowić zagrożenie, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu mają zamieszkać dzieci. Właściciele nieruchomości, którzy równocześnie są lub planują zostać rodzicami, powinni wziąć pod uwagę zamaskowanie niebezpiecznych elementów.

Jak zabudować rury w mieszkaniu?

Istnieją sposoby na dyskretne schowanie fragmentów instalacji. Najprostszym rozwiązaniem jest ukrycie rur za meblami, lub zasłonami, jednak sposób ten pozostawia wiele do życzenia zarówno w kwestiach wizualnych, jak i bezpieczeństwa. Zdecydowanie najwygodniej byłoby zabudować rury już na etapie remontu, jeśli jednak na to za późno, pomocne mogą okazać się gotowe maskownice, na przykład kartonowo – gipsowe. Takie dekoracyjne osłony są funkcjonalne, łatwe w montażu, a efekt prezentuje się estetycznie.

Jeśli stoisz przed dylematem, czy w ogóle, albo jak zabudować rury w mieszkaniu, nie musisz iść na kompromis. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań możesz wybrać takie, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.