Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału wykonuje się prefabrykowane domy?

Gotowe domy z prefabrykatów z miesiąca na miesiąc zyskują coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się oczywiście z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne domy modułowe.

Moda na domy z keramzytobetonu

Gotowe domy z keramzytobetonu w całości powstają w specjalnych fabrykach. Wszystkie elementy montowane są przez doświadczone ekipy budowlane na wcześniej przygotowanych fundamentach. Główną konstrukcją budynków są oczywiście stalowe ramy, które wypełnione są wytrzymałym keramzytobetonem. Jeżeli chodzi o same ocieplenie, to zazwyczaj wykonane jest ono z niezawodnej wełny mineralnej. Zewnętrzne ściany wykończone są tynkiem mineralnym albo akrylowym, dzięki czemu nie trzeba ich gipsować. Wielu producentów stosuje także nowoczesne oblicówki drewniane.

Szeroka oferta prefabrykowanych domów

Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują nie tylko betonowe, ale również drewniane domy prefabrykowane. Z gotowych konstrukcji powstają nie tylko ściany, ale również całe stropy. Doświadczonej ekipie budowa nowego domu z gotowych elementów zajmuje kilka dni. W porównaniu z tradycyjnym budownictwem jest to naprawdę niesłychanie ekspresowe tempo. Godne polecenia są przede wszystkim energooszczędne domy, dzięki którym można znacząco obniżyć koszty eksploatacji.

Domy na każdą kieszeń

Jeszcze kilka lat temu największą wadą domów z prefabrykowanych elementów była oczywiście bardzo wysoka cena. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się o 180 stopni, dzięki czemu praktycznie każdy może zbudować wymarzony dom z gotowych elementów. Tradycyjne domy o powierzchni użytkowej 102 m2 w stanie surowym zamkniętym z wszystkimi instalacjami to koszt około 250 000 zł brutto. Osoby zainteresowane stanem deweloperskim kompletnym muszą przygotować się na nieco większy wydatek – 290 000 zł brutto. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście stan surowy otwarty (ok. 170 000 zł brutto). Mowa tutaj oczywiście jedynie o ścianach zewnętrznych i wewnętrznych z prefabrykatów posadowionych na gotowych fundamentach płytowych. Domy gotowe prefabrykowane ceny zależą także od jakości wybranych materiałów oraz od klasy ekipy budowlanej.