Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału wybrać zestaw do zamiatania?

Wybierając profesjonalny zestaw do zamiatania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od użytych materiałów zależy żywotność i skuteczność czyszczenia. Do zamiatania najczęściej wykorzystuje się oczywiście miotły, które mogą być wykonane z wielu różnych materiałów.

Miotły do zamiatania z naturalnego drewna

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście miotły z naturalnego drewna, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Jeżeli chodzi o gatunek drewna, to w pierwszej kolejności warto postawić na brzozę. Długie gałęzie z brzozy są nie tylko bardzo elastyczne, ale również bardzo gładkie.

Dużym atutem naturalnych materiałów jest także to, że nie przylegają do nich wszelkie zanieczyszczenia. Osoby, które decydują się na ekologiczny zestaw do zamiatania mogą postawić na rewelacyjne miotły sorgo, które są w całości wykonane z roślin. Opisywane miotły doskonale nadają się do sprawnego zamiatania schodów i krawężników.

Wytrzymałe miotły gumowe

Gumowe miotły do zamiatania są bardzo higieniczne i łatwo je utrzymać w idealnej czystości, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Godne polecenia są przede wszystkim miotły wykonane z syntetycznej gumy, które mogą pochwalić się dużą żywotnością i odpornością na ścieranie. Guma może pochwalić się idealnie gładką powierzchnią, dzięki czemu nic do niej nie przylega.

Pamiętać należy jednak o tym, że gumowe miotły nie radzą sobie najlepiej ze zbieraniem bardzo drobnych zanieczyszczeń. Warto rozważyć zakup mioteł do paneli, które nie rysują delikatnego podłoża.

Niezawodne miotły ulicówki

Każdy profesjonalny zestaw do zamiatania powinien składać się z miotły ulicówki. Tego typu miotły charakteryzują się szerokimi szczotkami. Na półkach sklepowych znaleźć można ulicówki o szerokości roboczej od 40 do nawet 100 cm. Profesjonalne miotły ulicówki wykorzystuje się do zamiatania dużych powierzchni zewnętrznych.

Jeżeli chodzi o włosie mioteł, to warto postawić na syntetyczne modele o niezbyt dużej długości. Uważać należy z kolei na naturalne włosie, które wchłania wilgoć. Dzięki ograniczeniu długości włosia bez problemu można poradzić sobie ze sprzątaniem chropowatych i nierównych powierzchni.

Zestaw do zamiatania dostępny jest w ofercie Gastrosilesia.pl.